Obecny czas: Sob Sie 24, 2019 4:11 am

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Problem z 2,5 latkiem 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lip 22, 2006 12:00 am
Post Problem z 2,5 latkiem
Witajcie! Pracuje w grupie 2,5-3 latków od 2 miesięcy (nauczyciel stażysta) i mam problem z 2,5 letnim dzieckiem. Podczas zabawy dziecko zabiera zabawki, bije, gryzie. W tym tygodniu stał się potworem. Codziennie go upominam i dzień w dzień są jakieś wypadki. Wczoraj ugryzł dziecko, dzisiaj uderzył kolegę w twarz, że rozciął mu wargę. Co mam z nim zrobić. Chciałam wspomnieć, że wcześniej taki nie był. Był grzecznym dzieckiem, a teraz... Nie jestem w stanie ciągle go pilnować bo co minutę ktoś płacze, że wyrwano mu zabawkę, albo chce się tą zabawką bawić. Muszę się zajmować całą grupą, muszę rozwiązywać konflikty między pozostałymi dziećmi a nie tylko przy nim siedzieć. Pomoc również nie zareagowała w porę. Czy normalne są takie wypadki w grupie Maluchów? Jak często są takie wypadki? Rozmawiałam z rodzicami ale nic nie skutkuje. Próbowałam dziecku wytłumaczyć, że się tak nie robi, że to boli ale on tylko się uśmiecha. Zapomniałam wspomnieć, że on prawie nie mówi. Ma bardzo mały zasób słów: mama, tata, siku, aa, ja. Więcej nie mówi. A dyrektorka ciągle mi zwraca uwagę.

Śro Paź 20, 2010 7:38 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lip 06, 2006 12:00 am
Post Re: Problem z 2,5 latkiem
Pewnie dziecię ma jakiś problem.... Na niektórych nie działają kary, spróbuj znaleźć coś / wiem , że to trudne? za co możesz go pochwalić.... Dziecię może chce zwrócić na siebie uwagę, chwyta się wszystkich możliwych sposobów? Może malutkimi kroczkami uda się Ci się rozwiązać problem? To nie stanie się z dnia na dzień. Życzę powodzenia.
pozdrawiam

Czw Paź 21, 2010 7:52 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 03, 2006 12:00 am
maj27 napisał(a):
Na niektórych nie działają kary

Ale przecież autorka wątku jeszcze nie wypróbowała karcenia, przynajmniej nic o tym nie pisze. Więc skąd wiadomo, że nie zadziała?

Czw Paź 21, 2010 10:47 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lip 06, 2006 12:00 am
Przepraszam , a w którym miejscu napisałam, że autorka pierwszego postu zastosowała kary?
Moje stwierdzenie, że na niektórych nie działają kary było w celu próby pokazania innego sposobu rozwiązania problemu. Nie napisałam to w intencji ; " zastosowałaś karę a to nie pomogło". Przede wszystko należałoby rozwikłać skąd taka zmiana w zachowaniu dziecka- wiem, że to nie zawsze jest proste. Karać jest najprościej , ale jak napisałam nie zawsze to dobry sposób. I zazwyczaj w rozwiązywaniu problemu stosujemy kilka nieraz różnych metod. Pozdrawiam

Pią Paź 22, 2010 5:20 am

Dołączenie: Wto Lip 30, 2019 12:54 pm
Tak naprawdę to ja zawsze swojemu dziecku kupuję najlepsze prezenty.Ostatnio na przykład kupiłem zabawkę gra tetris . Z tego prezentu syn był bardzo zadowolony i już obiecałem mu że za nie długo kupię mu następna podobną zabawkę.

Wto Lip 30, 2019 12:56 pm
Profil E-mail
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość