Obecny czas: Nie Wrz 20, 2020 10:22 pm

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 807 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 81  Następna
Muzycy i Plastycy-jestescie? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sie 18, 2005 12:00 am
Kacyk i Marcelina-po co szukacie planow jak np w Poradniku dla Nauczyciela do Plastyki Stopczyka taki plan jest gotowy-jak komus sie nie podoba to troche wywalic i juz. Ja tam nie mam zamiaru robic innego-ktos za to kase dostal to chyba po to zeby korzystac nie? Gorzej mam z muzyka, bo nie mam i tez poszukuje :cry:

Pon Sie 29, 2005 11:18 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 23, 2005 12:00 am
Chudziak, dziękuję. Proszę o wybaczenie, w tej dziedzinie (oficjalnie) "raczkuję" :oops:

Wto Sie 30, 2005 9:11 am
Profil E-mail
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Mar 16, 2005 1:00 am
Miejscowość: Warmia
Chudziaka :lol: u mnie jest sprawa skomplikowana, bowiem rozpoczynałam na dziennych( 2 lata) w 1981 roku, ale kończyłam na zaocznych. Jesli byłaś na dziennych w tych w latach, to mnie znasz. Rzecz charakterystyczna byłam jedną z dwóch kobiet kontrabasistek na uczelni. Pozdrowienia

Wto Sie 30, 2005 9:13 am
Awatar użytkownika

Mariolaka-mozemy sie nie znac, bo ja zaczynalam studia.......prawie 10 lat pozniej :lol: Ale moze i gdzies sie widzialysmy-swiat jest malutki

Do wszystkich poszukujacych plany wynikowe z muzyki! Znalazlam takowy w ksiazce Scenariusze lekcji-Swiat Muzyki wyd Wsip, wiec coz trzeba go chyba bedzie przepisac. Jak macie inne propozycje to dajcie znac.

Jaki proponujecie ciekawy temat na pierwsze lekcje muzyki lub plastyki?

Wto Sie 30, 2005 3:11 pm
Awatar użytkownika

Zapomnialam tez dodac, ze plan wynikowy z muzyki znajduje sie tez na stronie www.wsip.pl

Wto Sie 30, 2005 3:29 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Sie 29, 2005 12:00 am
Miejscowość: wielkopolska
Post Propozycja na 1 lekcję w gim
Temat: Gary, garnki i garnuszki – szkic a studium rysunkowe – ćwiczenia w rysowaniu przedmiotów wypukłych i wklęsłych, charakterystyka kreski i efekt trójwymiarowości w rysunku a światłocień, proporcje, miara ołówkowa.

Od razu widzę co kto umie po podstawówce no i ołówki zwykle wszyscy mają a ja ustawiam tylko martwą naturę.... a dalej to już z górki :) Co do muzyki to niestety brak mi tej wiedzy

Wto Sie 30, 2005 3:37 pm
Profil E-mail YIM WWW
Awatar użytkownika

Ja widze Kascyk(ostatnio nie wiem czy zauwazylas ale napisalam kacyk :lol: ) ze z ciebie to fachura- a co proponujesz dla starszych gimnazjalistow zeby nie zanudzic a troche rozkrecic i zachecic?

Wto Sie 30, 2005 3:46 pm
Awatar użytkownika

Zimowy (letni, jesienny, wiosenny czy jaki komu pasuje) piękny dzień – wizualizacja „Tęcza” – wyrażanie nastroju utworu muzycznego i tekstu literackiego w sztuce – stosowanie technik mieszanych.

dzieciaki farbkami np. mokre w mokrym (malowanie na wilgotnej kartce) starają się oddać nastrój muzyki

to tekst wizualizacji, którą czytasz na początku by towarzystwo "wprowadzić w nastrój" i oczywiście uciszyć (zresztą niech lepiej zamkną oczy i słuchają

muzyczka sobie gra a ty z przejęciem czytasz co następuje:

WIZUALIZACJA „TĘCZA”

INSTRUKCJA: prowadzący proponuje uczestnikom wyobrażenie sobie kolorów tęczy. Uczestnicy zamykają oczy. Każdy kolejny kolor będzie ich wprowadzał w stan coraz większego odprężenia. Włączamy muzykę relaksacyjną.

Zacznijmy od czerwieni. Jest to piękny, głęboki, purpurowy odcień czerwieni, jak kula zachodzącego słońca. Jest to czerwień dojrzałego, czerwonego jabłka. Przypomina dojrzałą, purpurową różę. Kolor czerwony... przechodzi stopniowo w barwę pomarańczową. Dynamiczną, promienną jak kosz pomarańczy. Kolor pomarańczowy ... przeistacza się w żółty. Świetlisty, żółty jak słońce. Gorący, żółty jak słońce. Poczuj to ciepło w swoim splocie słonecznym. Twoje ciało staje się ciepłe, przyjemnie ciepłe, odprężone. Kolor żółty jak fontanna ciepła. polub to ciepło, pozwól by dotarło do każdej części twego ciała. Zatroszcz się o swoje ciało i umysł – potrzebuje twojej troski, dbałości, uwagi i akceptacji. Kolor żółty...stopniowo zamienia się w zieleń. Zielony jest jak łąka w pogodny, letni dzień. Zielony jak liść. Zielony jak las. Jest ci dobrze. Czujesz się spokojny i bezpieczny.. .powoli pojawia się i wypełnia cię kolor niebieski. Głęboki, piękny, spokojny niebieski – jak niebo w majowy dzień, jak woda w jeziorze, jak ocean. niebieski ... i wreszcie pojawia się fiolet. Osiągnąłeś stan głębokiego odprężenia – jesteś spokojny, odprężony, zrelaksowany, radosny. Pozostań jeszcze przez chwilę z tymi doznaniami, wycisz się .

a dalej to już z górki... :D

Wto Sie 30, 2005 5:18 pm
Profil E-mail YIM WWW
Awatar użytkownika

Kascyk, czy ty aby jestes pewna, ze w 2 klasie gimnazjum to beda chcieli zamknac oczy i wyobrazac sobie tecze? Ja to nie wiem czy moje dryblasy nie padna ze smiechu?Robilas to kiedys z takimi staruchami?

Wto Sie 30, 2005 5:50 pm
Awatar użytkownika

Ano widzisz - dziwne - ale to działa. Cwiczenia tego typu stosuję już od kilku lat - muzyczkę tylko zmieniam, udaję jogina i pokazuję towarzystwu, że całą sprawę traktuję bardzo poważnie. Jeszcze jedno - "dryblasy" nie mają ilustrować tekstu tylko w oryginalny sposób przedstawić nastrój - to nie jest takie proste. Jeszcze druga uwaga - technika ma być mieszana a zatem oprucz malowania niech będzie jeszcze coś do wyboru: kredki, tusz...burak. No i nasuwa mi się trzecia uwaga - jeśli nie mogą skupić uwagi na jednym ćwiczeniu - to przygotuj serię np 4 do 4 różnych podkładów muzycznych bardzo różniących się między sobą i ...możesz stawiać inne dodatkowe utrudnienia np.: malujemy palcami, każdy ruch pędzla zaczynamy od środka kartki .... czyli rezygnujesz z powagi na rzecz zabawy i eksperymentu. Sama musisz zdecydować kiedy zmieniasz formę lekcji no i musisz być przygotowana na te plany awaryjne.

Wto Sie 30, 2005 6:10 pm
Profil E-mail YIM WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 807 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 81  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość