Obecny czas: Nie Lip 05, 2020 6:10 pm

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 807 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 81  Następna
Muzycy i Plastycy-jestescie? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sie 18, 2005 12:00 am
Ja mam pomysl chyba oklepany ale w grudniu zamierzam zrobic z moimi bachorami koncert koled. W pazdzierniku czeka mnie jeszcze dzien nauczyciela i chrzest gimnazjalistow, wiec mam co robic

Pią Sie 26, 2005 8:12 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Kwi 25, 2005 12:00 am
Miejscowość: mazowieckie
Witajcie! Dziasiaj trafiłam na te stronkę i bardzo sie ucieszyłam,że taka istnieje. Dpiero wczoraj na posiedzeniu RP dowiedziałam sie, że będę w tym roku uczyć muzyki i plastyki w kl IV-VI, o czym nie mam zielonego pojęcia/ taka zaistniała konieczność/. Śpiewam nieźle, ale to wszystko.... Jestem pedagogiem szkolnym i wych. świetlicy, ukończyłam pedagogikę opiekuńczo-wych. Nawet nie wiem z jakich podręczników dzieciaki się uczyły, bo mnie to nie interesowało. Widzicie więc, że to dla mnie szczęśliwy dzień ,że znalazłam tę stronkę. Mam nadzieję, że doświadczone koleżanki pomogą...Tylko najpierw muszę wiedzieć o jaką pomoc poprosić..
Serdecznie pozdrawiam
Bożena.

Pią Sie 26, 2005 11:59 pm
Profil YIM
Awatar użytkownika

Widze, ze chyba wiekszosc z Was uczy w SP-mile wspominam prace z tymi maluchami, bo chlonely wszystko co bylo im dane.Niestety teraz mam gimnazjalnych dryblasow,ktorym niestety za wiele artystycznych dzialan nie chce sie wykonywac-zreszta kultura muzyczna i plastyczna pozostawia wiele do zyczenia w naszym szkolnictwie...

Sob Sie 27, 2005 1:26 am
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Kwi 25, 2005 12:00 am
Miejscowość: mazowieckie
Wiem coś o tm, przez 5 lat pracowałam w świetlicy gimnazjalnej, nic sie z nich wykrzesać nie dało. Dzięki Bogu, że w tym roku udało mi sie od nich uwolnić. Miałam tam 1/4 etatu i więc za to dostałam muzykę i plastykę w SP i już tam jestem na cały etat, za co jestem wdzięczna mojej dyrektorce...

Sob Sie 27, 2005 12:54 pm
Profil YIM
Awatar użytkownika

Om-ja czesto korzystam z ksiazki wyd Mac ale do muzyki pt Muzyczny Swiat i mysle ze jest to jedna z fajniejszych ksiazek jakie sie ukazaly

Sob Sie 27, 2005 2:58 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 26, 2005 12:00 am
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Witam.Właśnie przed 3 godz wróciłam z wakacji i przeglądam co się stało na literce gdy mnie nie było. Jestem muzykiem uczę w szkole muzycznej i szkole specjalnej. w specjalnej mam muzykę w klasach IV i V /VI nie ma w siatce godz/ oraz sztukę w gimnazjum. Mam dużo opracowań lekcji utworów więc z chęcią się podzielę. Właściwie na codzień nie mam podręczników."Uprawiamy" muzykę czynnie i tak się uczymy. Mam swoją orkiestrę nazywa się Batuta - grają w niej dzieci na fletach cymbałkach i wielu robionych instrumentach. Nie gramy z nut chociaż ja je znam doskonale dzieci nie muszą bo te moje z uposledzeniem często nie czytają lub słabo więc co dopiero katować ich nutami. Jak się rozpakuję i zaliczę 2 konferencje w obydwu szkołach to postaram się podzielić swoimi materiałami łącznie z podkładami dla orkiestry.

Nie Sie 28, 2005 10:34 pm
Profil E-mail YIM
Awatar użytkownika

Witaj Batuta! Rewelacja, ze sie tu znalazles-chyba jedyny muzyk z prawdziwego zdarzenia(ja jestem tylko po wych. muz.na bylej jeszcze WSP).Super jak bedziesz mogl sie podzielic tym co masz.Ja zamierzam zakupic wlasnie dzwonki do szkoly-niestety chyba z wlasnych pieniedzy :cry: ale wtedy moglabym zrobic taki zespolik grajacy na dzwonkach.
A moze ktos zna jakiegos producenta dzwonkow? Bo jak juz mam wywalic swoje pieniadze to moze w hurtowni troche tansze beda. W sklepie min 40 zl :?

Nie Sie 28, 2005 10:46 pm
Awatar użytkownika

Batuta, jak pewnie zauwazylas zwracalam sie do ciebie jak do chlopca :oops: to tylko takie przeoczenie

Nie Sie 28, 2005 10:50 pm
Awatar użytkownika

Ja już dawno apelowałam o nawiązanie współpracy na stronie 4 w potrzebuje pomogę jest mój post Orkiestra dziecięca ale nikt nie odpowiedział. Co do instrumentów to pierwsze zakupiliśmy za pieniądze z kiermaszu - robiłam z dziećmi stroiki świąteczne i kupowali nauczyciele/ nie mieli innego wyjścia/ były tanie i ładne / oraz duzo instrumentów perkusyjnych własnej roboty dlatego pełna nazwa mojej orkiestry to Niekonwencjonalna Orkiestra Batuta . Pierwszy utwór jakie moje dzieci zagrały na pustych plastykowych butelkach to Orzeszek z Pedagogiki zabawy i tak się zaczęło potem była kolęda na fletach prostych Lulajże Jezuniu grana w ten sposób że ja grałam twarzą do dzieci a one patrzyły i zatykały tak samo otwory na flecie jak ja gdy w końcu im wyszło radość nie miała końca. teraz w orkiestrze są również "łobuzy" które chociaż przed i w czasie występu trzymają się w ryzach a to u wielu wielkie osiągnięcie

Nie Sie 28, 2005 11:04 pm
Profil E-mail YIM
Awatar użytkownika

Chudziak z jakiego jesteś miasta bo my tu unas czyli w Siemianowicach Śl dużo się spotykamy i doszkalamy a wspaniała impreza jest co roku na Akademi Muzycznej w katowicach o terapetycznych wartościach muzyki, mnóstwo mozna sie dowiedzieć i przećwiczyc, w tym roku były wspaniałe m.in warsztaty perkusyjne co mnie utwierdziło w przekonaniu że wspólne muzykowanie na co dzień - nawet "walenie" w bębenki, wyżyciesię rytmiczne /jak pierwotni ludzie/ to jest początek a zarazem to jest to co dzieciakom potrzeba i co je pobudza do dalszego działania - sprawdziłam to naprawdę działa

Nie Sie 28, 2005 11:12 pm
Profil E-mail YIM
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 807 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 81  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości