Obecny czas: Nie Sty 19, 2020 11:56 am

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
zajęcia artystyczne[muzyka] w.g nowej pods.programowej 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sie 31, 2006 12:00 am
Post zajęcia artystyczne[muzyka] w.g nowej pods.programowej
witam ciekawe czy ktoś ma pojęcie jak ma wyglądać i jak napisac program zaj. artystycznych -nowa podstawa programowa a może już ktoś to zrobił[ oprócz tych zajęć i tak mam prowadzić chór] a wogóle pozdrawiam wszystkich muzyków którzy latami często od małego dziecka kształcili się w szkołach muzycznych ,potem studia a teraz nie ma dla nas godzin na pełny etat w jednej szkole[ ja pracuję w dwóch czyli wszystko podwójnie chór akademie a najciekawiej jest na zakończenie roku bo ja jestem jedna a uroczystości są dwie !!!!!!!!!!!!

Śro Cze 17, 2009 9:20 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 30, 2007 12:00 am
Post Re: zajęcia artystyczne[muzyka] w.g nowej pods.programowej
Witam mam ten sam problem, jestem jedna a szkoły dwie :( i powiem że i tak nie mam jeszcze całego etatu ;( ale kółek muzycznych tyle że uzbierało by się 1,5 etatu !, ale oczywiście tego się do etatu nie liczy!
Co do zajęć artystycznych to zastanawiam się co zrobić w internecie nic szczególnego nie ma. Jestem w trakcie pisanie treści programowych (zaczęłam niedawno) i tak myślę żeby zacząć od kultury hip-hopu ponieważ młodzież to lubi. W treści planuje ując historię hip-hopu, rap, grafitti, breakdance, a (układ hip-hopowy, stworzony wspólnie z młodzieżą). No i najważniejsze własne rymowanki słowne w rytm muzyki hip-hopu, niech sobie troche porapują :)
Taki mam plan na co najmniej 15 godzin czyli jeden semestr po 1 godzinie tygodniowo albo co dwa tygodnie po 2 godziny to ustalę z młodzieżą na pierwszych zajęciach. Tylko nie wiem jak zatytułować te zajęcia bo zajęcia wokalne też chciałabym prowadzić w ramach tych zjęć ... a podstawa programowa mówi, iż zajęcia artystyczne mają być związane z jedną dziedziną sztuki .... i bądź tu mądry!!!

Nie Lip 26, 2009 11:06 pm

Dołączenie: Pon Kwi 19, 2010 4:22 pm
ja planuje zrobic zajęcia wokalno-ktorskie, mam wstępną zgode dyrekcji, czekam na opinie młodzieży. wybrałam taki zakres bo jets on najbardziej potrzebny i wydaje mi sie łatwy i ciekawy do zrealizowania. jesli ktos ma juz jakies doswiadczenia w tym zakresie to prosze o opinie, bo moze mam zły obraz:) pozdrawiam

Pią Lip 16, 2010 10:47 am
Profil E-mail
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 30, 2007 12:00 am
Hej w tym roku jak prowadziłam te zajęcia to mam mieszane odczucia ponieważ młodzież jest różna i w jednej szkole udało mi się zrealizować program który w zeszłym roku pisałam i opracowałam a w drugiej nie ponieważ młodzież nie chciała śpiewac tańczyć grac na instrumentach i w ogóle jedna wielka kicha była z tych zajęć. w tym roku szkolnym w tej lepszej szkole również chcę wyskoczyć z projektem wokalno-aktorskich. Na tych zajęciach młodzież sama będzie pisać scenariusz ja im pomogę z muzyką i librettem no i na koniec roku wystawimy musical, chyba że uda nam się wczesniej go wystawić zalęzy od młodziezy w każdym razie taki mam plan na jedną szkolę a na druga nie mama pojęcia chyba będę im wykładać historie i literaturę muzyki bo innego wyjścia nie ma jak nic nie chcę robić i będę robić im testy przynajmniej będą widzieć co stracili gdy chciałam by śpiewali tańczyli m.in. hip-hop i układali teksty piosenek do rożnych bitów. Jestem do nich tak anty nastawiona że normalnie im współczuję :) za to nie mogę się doczekać kiedy zacznę musical z super młodzieżą z innej szkoły :) pozdrawiam i powodzenia :) OLA

Pią Lip 16, 2010 11:19 am
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość