Obecny czas: Sob Cze 19, 2021 10:53 pm

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Przekazywanie informacji o uczniu 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 03, 2006 12:00 am
Oczywiście taki dokument (oświadczenie w którym jest podane kto podczas wyjazdu podejmuje decyzje dotyczące nauki i zdrowia dziecka) prawny opiekun pokazuje tylko np. pedagogowi lub wychowawcy.

Żadne prawo nie wymaga, żeby taki dokument poświadczać notarialnie.

Co do decyzji zaś dotyczących zdrowia dziecka szkoła nie ma prawa w to ingerować, bo to nie jej kompetencja. W razie potrzeby będzie to zmartwienie lekarza.

Wto Sty 08, 2008 10:20 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 10, 2006 12:00 am
Wiem to wszystko, o czym pisze JT, mimo to informacji pracownicy świetlicy socjoterapeutycznej bym udzielił. Dla dobra dziecka.

skoro Wiesz co może za to czekać to nie radź w sposób jednoznaczny i twierdzący... znasz powiedzenie, że kto ma miękkie serce ten coś innego powinien mieć twarde???
mrau napisał(a):
Dobrze jest, jeżeli szkoła i taka świetlica współdziałają z sobą, bo ich prawne cele są zbieżne.

to w czym problem by zastosowac to co napisałem?
Jethro_Tull napisał(a):
Skoro taki uczeń uczęszcza na zajęcia w świetlicy socjoterapeutycznej to rodzice zapewne wiedzą o tym i nie stanowi chyba problemu by wspólnie ze świetlicy szkoła zapytała rodziców czy wyrażaJĄ zgodę na to by pracownicy obu tych placówek wymieniali odpowiednie informacje na temat swojego wychowanka. Wtedy sprawa będzie czysta jak rodzice się na to zgodzą.

Wto Sty 08, 2008 11:32 pm
Awatar użytkownika

znasz powiedzenie, że kto ma miękkie serce ten coś innego powinien mieć twarde?

Napisałem tylko, że ja bym informacji udzielił. W razie potrzeby myślę, że wiedziałbym, jak się bronić, i że - przy mądrym dyrektorze - nie poniósłbym żadnych konsekwencji. To nie była rada, ale mój głos w dyskusji.

Wto Sty 08, 2008 11:56 pm
Awatar użytkownika

Napisałem tylko, że ja bym informacji udzielił. W razie potrzeby myślę, że wiedziałbym, jak się bronić, i że - przy mądrym dyrektorze - nie poniósłbym żadnych konsekwencji. To nie była rada, ale mój głos w dyskusji.

no ale to co napisałeś później jest niezgodne z prawem bo udzielenie takich informacji jest sprzeczne z prawem. To, że Ty byś wiedział jak się bronić to już Twoja sprawa a mądrość dyrektora to tu już nie ma nic do rzeczy jak Ciebie lub szkołę rodzice pozwą do sądu.

Po co kombinować jak wystarczy tylko zapytać rodziców czy się na to zgadzają by pracownik świetlicy mógł dowiadywać się o takie sprawy?
To chyba łatwiejsze jest, zgodne z prawem i dopiero świadczy o mądrości zarówno dyrektora jak i nauczyciela. Nie sądzisz?

Śro Sty 09, 2008 12:09 am
Awatar użytkownika

Sądzę. Ale założyłem, że do świetlic socjoterapeutycznych na ogół nie uczęszczają dzieci rodziców, z którymi da się bez problemu dogadać :)

Śro Sty 09, 2008 1:17 am
Awatar użytkownika

opinię co do funkcjonowania dziecka w szkole (w tym ogólnie na temat ocen, jakie otrzymuje), opinię odnośnie trudności w nauce, jakie dziecko napotyka, opinię w sprawie możliwych zakresów współdziałania między nauczycielami a pracownikami świetlicy. Zdecydowanie zdeklarowałbym ciągłą współpracę w zakresie informowania o wymaganiach nauczycieli, zadawanych pracach domowych, o możliwych do wspólnego osiągania celach dydaktycznych i wychowawczych.

Poza tym czy to są dane osobowe w rozumieniu ustawy?

Śro Sty 09, 2008 1:20 am
Awatar użytkownika

nie ma co dzielić włosa na czworo bo jak nie ujawnienie danych osobowych to naruszenie tajemnicy zawodowej a są sposoby by tego uniknąć. Szkoła ma być profesjonalna

Śro Sty 09, 2008 9:14 am
Awatar użytkownika

naruszenie tajemnicy zawodowej

Który przepis masz na myśli?

Śro Sty 09, 2008 10:10 am
Awatar użytkownika

Choć prawo oswiatowe nie mówi nic o tajemnicy zawodowej można tu mówić o przepisie art. 180 § 1 k.p.k.

Przede wszystkim jednak ujawnianie przez nauczycieli tajemnic dotyczących uczniów i ich rodzin uznać należy za czyn nieetyczny i naruszający godność tego zawodu co może być przedmiotem postępowań dyscyplinarnych.

Śro Sty 09, 2008 10:42 am
Awatar użytkownika

Choć prawo oswiatowe nie mówi nic o tajemnicy zawodowej można tu mówić o przepisie art. 180 § 1 k.p.k.

Dlaczego?

Jethro_Tull napisał(a):
Przede wszystkim jednak ujawnianie przez nauczycieli tajemnic dotyczących uczniów i ich rodzin uznać należy za czyn nieetyczny i naruszający godność tego zawodu co może być przedmiotem postępowań dyscyplinarnych.

W omawianym przypadku moim zdaniem nie można mówić o naruszeniu zasad etyki zawodowej.

Ale powiem tak:
Mamy tak wiele wspólnych poglądów, przede wszystkim wychowawczych, że ostatecznie możemy się różnić w paru błahych kwestiach.

Śro Sty 09, 2008 11:39 am
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości