Obecny czas: Nie Cze 20, 2021 12:39 am

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Ocena za chodzenie do kościoła 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 07, 2005 1:00 am
Post Ocena za chodzenie do kościoła
Witam!
Nie uczę religii, ale w mojej szkole zagorzała dyskusja na temat wstawiania ocen niedostatecznych za to, ze dziecko nie było w kościele. Siostra, która wstawia te oceny, tłumaczy się tym, ze tak ma wpisane w programie nauczania, ale nie pokazała nam tego. Osobiście mi się to bardzo nie podoba, ale może faktycznie można za chodzenie (za niechodzenie jest 1, za chodzenie +) do kościoła wstawiać oceny. Jesteście mądrzejsi ode mnie, więc proszę doradźcie co zrobić w takiej sytuacji.

Wto Gru 18, 2007 3:34 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Gru 29, 2005 1:00 am
Miejscowość: Mazowsze
Komark ( miło CIĘ widzieć :wink: ) Nie jestem na pewno mądrzejsza od Ciebie :wink:
Nie uczę religii ale wiem od katechetki ,że od tego roku nie ma ocen za chodzenie do kościoła - jeszcze w tamtym roku dzieci otrzymywały ocenę za chodzenie na roraty , drogę krzyżową itp ...ale nie za niedzielną mszę . Nasza katechetka to bardzo sumienna osoba i przepisów przestrzega bardzo surowo ,a kościelnych w szczególności . Gdyby takowe oceny wolno było stawiać na pewno by stawiała. Wasza siostra ma stary program !

Wto Gru 18, 2007 3:47 pm
Profil E-mail
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 07, 2005 1:00 am
Nasza katechetka jest jakaś niereformowalna, ma klapki na oczach i nic nie można jej przetłumaczyć. Oceny wstawia właśnie za niedzielną mszę.

Wto Gru 18, 2007 3:53 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 03, 2006 12:00 am

Wto Gru 18, 2007 8:15 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lis 05, 2003 1:00 am
Jeżeli religia rości sobie prawo do bycia przedmiotem takim jak wszystkie, a na dodatek ma się z niej zdawać maturę, to niedopuszczalne jest, aby stawiać stopnie za praktyki religijne! Wyrażnie wypowiadał się na ten temat biskup Nycz.

Wto Gru 18, 2007 11:01 pm
Profil YIM
Awatar użytkownika

Ale religia jest sprawą ucznia i jego rodziców. Po co się wtrącać między piwo a zakąskę?

Śro Gru 19, 2007 12:28 am
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 10, 2003 12:00 am
Miejscowość: Hollyłódź

Śro Gru 19, 2007 9:21 am
Profil YIM
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 10, 2006 12:00 am
Ale religia jest sprawą ucznia i jego rodziców. Po co się wtrącać między piwo a zakąskę?

Religia (jako przedmiot szkolny) nie jest sprawą tylko ucznia i jego rodziców. Podlega takim samym przepisom jak każdy inny szkolny przedmiot. A zasady oceniania winien zawierać statut szkoły, który może dać delegację by nauczyciele mogli okreslić tzw "PSO" czyli zasady oceniania na swoim przedmiocie (oczywiśce zgodne ze statutem).

Dopuszczam możliwość "premiowania" dobrą oceną uczestnictwa w różnych działaniach związanych z funkcjonowaniem parafi (jakiś chór, schola itp, itd) podobnie jak uczniowi, który bierze udział w zawodach sportowych i jest w ten sposób premiowany oceną z wf ale w żaden sposób nie wyobrażam sobie stawiania oceny ndst za "niebycie" w kościele na mszy bo to byłoby dokładnie tak samo jak postawić uczniowi ndst za to, że nie poszedł na zawody.

Śro Gru 19, 2007 8:29 pm
Awatar użytkownika

w żaden sposób nie wyobrażam sobie stawiania oceny ndst za "niebycie" w kościele na mszy bo to byłoby dokładnie tak samo jak postawić uczniowi ndst za to, że nie poszedł na zawody.

Tak poza meritum:
Ciekaw jestem, co z taką jedynką masz prawo zrobić? Anulować? :wink:

Śro Gru 19, 2007 9:59 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 10, 2006 12:00 am
Tak poza meritum:
Ciekaw jestem, co z taką jedynką masz prawo zrobić? Anulować? :wink:

Tak poza meritum?

zmienić nauczyciela.. czyli tak jakby go anulować :-)

Śro Gru 19, 2007 10:06 pm
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości