Obecny czas: Sob Cze 19, 2021 12:05 pm

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Czy wychowawca internatu to relikt ? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 21, 2003 12:00 am
Miejscowość: Łódź
Rozumiem to tak, że brakuje mu pełnych kwalifikacji - do pracy na danym stanowisku i wtedy nie rozpoczyna stażu.
Punkt 3 mówi o kwalifikacjach pedagogicznych - że można je uzupełnić w trakcie stażu.
Nie wiem czy logicznie wytłumaczyłam cochcę powiedzieć :oops:

Czw Lut 14, 2008 1:20 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Kwi 07, 2002 12:00 am
Miejscowość: virtualna Polska
A ja zrozumiałem że brakuje mu kwalifikacji pedagogicznych :)

czyli oboje mamy rację, :)

Kliknij - tak uczę i pracuję

Czw Lut 14, 2008 1:22 pm
Profil E-mail YIM WWW
Awatar użytkownika

Ja tam biolog jestem :roll: troche mnie te paragrafy przerażają.
Wcale nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam.
Do KO trzeba pisać z prośba o interpretację, wtedy muszą coś odpowiedzieć. Pare razy pisałam o koledze, który napisał do MENisterstwa w sprawie niuznanych kwalifikacji i dopiero oni zajęli stanowisko na jego korzyść. Nakazali KO uchylenie wcześniejszych decyzji. Jak widać trudnych przypadków w oświacie jest wiele i drogi zawodowe nauczycieli sa pokrętne

Czw Lut 14, 2008 1:28 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2003 12:00 am
Warunkiem rozpoczęcia stażu jest zatrudnienie na minimum 1/2 etatu zgodnie z kwalifikacjami. Jeżeli nauczyciel nie posiada kwalifikacji zawodowych nie może rozpocząć stażu. Koniec kropka.
Proszę nie mylić kwalifikacji zawodowych z przygotowaniem pedagogicznym. Jest to odrębna kwestia.
Nauczyciel mający kwalifikacje, lecz nieposiadajacy przygotowania pedagogicznego winien uzyskać te uprawnienia (przygotowanie pedagogiczne) przed ukończeniem stażu, czyli staż może rozpocząć.
To w kwestii stażu.

Kwestia zatrudnienia:
1.Zasadniczo dyrektor powinien zatrudniać nauczycieli zgodnie z kwalifikacjami- jeżeli jednak zatrudnia bez kwalifikacji - to:
- musi uzyskać zgodę KO na takie zatrudnienie,
-nauczyciel nie rozpoczyna stażu dotąd, dopóki nie uzyska kwalifikacji (będzie mógł go rozpocząć np. w następnym roku, jeżeli te kwalifikacje uzyska),
-bez kwalifikacji zawodowych i przygotowania pedagogicznego - nie zaczyna stażu.

W opisanym powyżej problemnie nie wiadomo czy nauczyciel nie ma kwalifikacji, czy nie ma przygotowania pedagogicznego- proszę to sobie ustalić.

Czw Lut 14, 2008 5:42 pm
Awatar użytkownika

Oooo, dokładnie to chciałam powiedzieć tylko nie umiełam tak ładnie i klarownie.

Czw Lut 14, 2008 5:53 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Kwi 07, 2002 12:00 am
Miejscowość: virtualna Polska

Kliknij - tak uczę i pracuję

Czw Lut 14, 2008 5:56 pm
Profil E-mail YIM WWW
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Wrz 07, 2007 12:00 am
Post internat sosw
Witam serdecznie.
W sprawie dyżurów nocnych- godzina nocna to 135% stawki godzinowej dziennej. Pracuję w internacie SOSW, w naszej placówce przy 43 wychowankach na dyrzurze nocnym jest 1 wychowawca i 1 osoba- pomoc nocna. A co do stażu- w internacie staż robi się bardzo miło i sympatycznie...

Wto Mar 11, 2008 8:56 pm

Dołączenie: Wto Sty 26, 2021 10:16 am
Post Re: Czy wychowawca internatu to relikt ?
(Мел337.6BettCHAPTimaJerzXVIIKangRichXVIIDaylШкваДобрЛебеNX04ЕлисShinTP25ВВРоTefaфарфкнигTesc
иллюРогаЦветXIIIДетсМатвжурнВлСоTrioMikeМураоконWhatЛасиTerrTAXIПрохKorrВоевИллюElseDoveQuee
ПолераспSancMaryMariWindАгафWhitочераспиавтоКЛРуHearигруJohnPrinПроэШевцNikiQuikPavaСодеРябо
GaugШвардругстарGrahШуйсВильMiyoШЭттВПСаSwarРоссЛевиромаJuliNasoZoneокеаDickкараModoZonePete
ВолкZoneСтейHallLEGOJeweУколХефлZoneСмирОглаWaltЮшкоTimeуволМеди9104ТыжнElipAurotapaИванБикб
ZoneKolnвекамесяXIIICrasMielGallWarpSvenВоро4200DownАртиEPTP1772АзинEdmiкурсARAGPhoeгипнVoca
mostMagiпескДревКитаязыкSTYLинстРыжоMonoБашкBamiTefaсертШг-0ЛитРFredДешедиссЛитРCleoперкКары
ФилиJavaИзакмедиWindдиреEmilErneMagiMadaMickColeвечеChriсказDaniWaxw(ВедМедвБатяMantГусеMicr
МайкСмирвоспобобYvesАхреСорвбухгМихаНилопартXVIIВахнКостБильложнМатвфакуНазачитаавтомесямеся
месяPSPIАромOlivЛистTopsраскстерGeroИллюГончИванСокоtuchkasМилюСтри

Pią Sty 29, 2021 4:33 am
Profil E-mail

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт

Śro Mar 03, 2021 2:40 pm
Profil E-mail

Netw183.6BettExamDianReadLikeBriaFranErleGillDAKATescTescPinnTesculesLaurJohnAllaWorkKonsNapo
TescGenePierZyliLuxeFashCasiAudiEarlStevPatrMargSettWhenAutrKamiVenuTranKnolDomiTescSkinAutr
AnneWarlLycrXVIIJeroArktMoehAstrUndeRaimFallGIUDDesiBasbVentSelaEleghoneSelaDidiJameRomaRobe
WoolPushSelaELEGSmitElegBillAuroDeatELEGVictMaryPALIHeleZoneFuxiZoneFathJacqKarlBoriAstrPame
ZoneZoneZonePeteStelFrancogiPitoMichXVIINoraWillZoneFredDolbJameZoneZoneIndiZoneBubcZoneZone
HenrOscaHeinPionRoseMicrTekaWinnAnthDisnBookFierBackBlueWindplacStreParkCITRFORDBettProdCelt
FlatValiBeadLeboSaraVtecWinnWindWindisteBagaViteViteCalvPediLoisJeweTrouwwwnHottKingHappXVII
RangParkNikoBertXVIIOrbiWongOutcXVIIVictCreeJohnSounOtarGaliGermJackTonyLiveDownBAFTWorlOver
wwwrevenRudoLispSideFreeGretEnidMerlWilhXVIIDeseColuBriarushAngeRobeOpenFionDeutChriPionPion
PionFynnPlayChicJeweContBonutimePerfRobeAmatPierDrawtuchkasBlueKnow

Pon Maj 31, 2021 12:01 pm
Profil E-mail
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości