Obecny czas: Sob Cze 19, 2021 11:52 pm

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Czy wychowawca internatu to relikt ? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Sie 01, 2005 12:00 am
Post Czy wychowawca internatu to relikt ?
Jestem zawiedziona koleżankami i kolegami pracującymi w internatach i bursach. Nie mogę zrozumień faktu, że nie chcą się wymieniać poglądami i doświadczeniami na forum. Przez 2 lata istnienia tematu :Wychowawcy internatu... ukazało się tylko 20 odpowiedzi ( + 7 moich), a np. u wychowawców świetlic 464. Mam ostatnią cichą nadzieję, że Nowy Temat okaże się bardziej szczęśliwy i "płodny".
Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do pisania.

Sob Gru 15, 2007 6:01 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Wrz 06, 2005 12:00 am
Post Witam Koleżankę
Sory że tak póżno się odzywam ale lepiej póżno niż wcale, miałem przez dłuższy czas problem z zalogowaniem się do tego serwera ale teraz widzę że już się " naprawiło".
Przesłałem parę tematów do "przerobienia" na forum, zobaczymy jaki będzie rezultat
czekam na odzew!
pozdrowienia i różne wyrazy

Pon Lut 11, 2008 2:38 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Kwi 07, 2002 12:00 am
Miejscowość: virtualna Polska
Post Re: Witam Koleżankę
borhardt napisał(a):
Przesłałem parę tematów do "przerobienia" na forum, zobaczymy jaki będzie rezultat

?? Gdzie przesłałeś ??

Kliknij - tak uczę i pracuję

Pon Lut 11, 2008 6:55 pm
Profil E-mail YIM WWW
Awatar użytkownika

Post Odpowiedź na zapytanie
Wsatwiłem te pytania na forum ale nie wiem co się stało?
Spróbuję to naprawić i ponownie je napiszę:

1. Jak powinien wyglądać awans zawodowy nauczyciela wychowawcy w internacie?
2. Ilu wychowawców powinno pracować w porze nocnej przy 45 wychowankach ( w internacie przebywają wychowankowie z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim i umiarkowanym)?
3. Jak powinny być płacone dyżury nocne dla nauczycieli wychowawców ?

to narazie tyle prosiłbym o odpowiedź

pozdrowienia i różne wyrazy

Borhardt

Wto Lut 12, 2008 10:02 am
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Sie 01, 2005 12:00 am
Post Wychowawcy internatu
Witam!
Pracuję w internacie, w którym mieszka młodzież szkół średnich.Na około 60 osób jestem sama na dyżurze nocnym, dostaję 15% dodatku za pracę w nocy. Jestem w trakcie robienia awansu, nie wiem co Ciebie interesuje. Napisałam plan, programy i powoli wszystko realizuję. Staram się robić wiele rzeczy aby młodzież była zadowolona i się nie nudziła i mam nadzieję, że większość opiszę później w opisach i analizach. Staram się śledzić różne fora, aby czegoś się nauczyć bo ja jako pierwsza robię dyplomowanego u siebie w pracy i przez to jest mi trudniej.
Chciałam zauważyć, że napisałeś te same pytania na drugim podforum i może dlatego nie mogłeś je znaleźć.
Jeśli masz jakieś pytania to w miarę swoich możliwości odpowiem.

Wto Lut 12, 2008 5:19 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lut 13, 2006 1:00 am
Wychowawca w internacie po prostu pada na twarz po pracy i nie ma siły udzielać się na forum ;)
A poważnie mówiąc, awans zawodowy w internacie bardzo zależy od specyfiki placówki. Inaczej będzie w internacie dla młodzieży z upośledzeniami, inaczej w bursie dla sportowców, a jeszcze inaczej tam, gdzie jest zbieranka z różnych szkół.

Czw Lut 14, 2008 12:03 pm
Awatar użytkownika

Post Wychowawca Internatu
Dzięki za odpowiedź
Święta prawda ż ewszystko zależy od specyfiki placówki.
Ale są takie sytuację " o których się nawet wytrawnym wychowawcom nie śniło", ale do rzeczy.
Sprawa dotyczy awansu zawodowego " ze stażysty do kontraktowego"
i tak: została rozpoczęta procedura dotycząca rozpoczęcia awansu zawodowego, nauczyciel stażysta rozpoczął staż z dniem 3 września 2007, zbierał " kwity" udzielał się iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii gdzieś tak ok Barbórki, dyrekcja powiedziała że przerywa awans bo nauczyciel nie posiada odpowiednich kwalifikacji ( pragnę nadmienić że nauczyciel napisał i wyraził zgodę że w trakcie awansu nabędzie wymagane kwalifikacje art 10 ust.3 KN), nic to nie dało , dyrekcja stwierdziła że po to jest dyrekcją że ma prawo podejmować różne decyzje. Mniejsza z tym najśmieszniejsze jest to zę w KN są dwa zapisy nawzajem się wykluczające art 10 ust.3 i rat. 10 ust.9.
Dlaczego o tym piszę?
Bo nie mogę nigdzie znaleźć interpretacji tych zapisów. Odpowied w Kurataoriach jest taka " Se pan tam przeczytaj ( tj. w Karcie Nauczyciela) tam wszystko jest napisane.
Może ktoś z Was mógłby trochę mnie oświecić, może liczyć na moje poparcie w staraniu się o fotel Kuratora lub ministra

Pozdrawiam

Borhardt

Czw Lut 14, 2008 12:37 pm
Awatar użytkownika

Cytuj:
art.10 ust. 3

3. W szczególnych przypadkach uzasadnionych potrzebami szkoły z osobą, o której mowa w ust. 2, legitymującą się wymaganym poziomem wykształcenia, lecz nieposiadającą przygotowania pedagogicznego, dopuszczalne jest nawiązanie stosunku pracy, o ile osoba ta zobowiąże się do uzyskania przygotowania pedagogicznego w trakcie odbywania stażu. W przypadku gdy nauczyciel w ciągu pierwszego roku pracy w szkole nie uzyska przygotowania pedagogicznego z przyczyn od niego niezależnych, z nauczycielem może być zawarta umowa o pracę na kolejny jeden rok szkolny. Staż wymagany do ubiegania się o awans na stopień nauczyciela kontraktowego przedłuża się do czasu uzyskania przygotowania pedagogicznego.

Zaczynasz staż i zobowiązujesz się do uzupełnienia kwalifikacji

Kolejny artykuł czytamy.

Cytuj:
art.10. ust.9

9. W przypadku, o którym mowa w ust. 7, jeżeli nie ma możliwości zatrudnienia osoby posiadającej wymagane kwalifikacje, można za zgodą organu sprawującego nadzór pedagogiczny zatrudnić nauczyciela, który nie spełnia warunku wymienionego w ust. 5 pkt 5.

Stwierdzam jako dyrek, że nie mam możliwości zatrudnienia nauczyciela z kwalifikacjami i za zgodą KO zatrudniam takiego bez kwalifikacji.
Zgodnie z art.10.ust.7 na zastępstwo lub wynika to z organizacji nauczania.

Cytuj:
art .10. ust. 7

7. W przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela, w tym w trakcie roku szkolnego, z osobą rozpoczynającą pracę w szkole, z nauczycielem kontraktowym lub z nauczycielami, o których mowa w ust. 5, stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony.

Jeśli taka osoba załapie się w terminie żeby rozpocząć staż to ten staż rozpoczyna i do jego zakończenia musi uzupełnić kwalifikacje.

Cytuj:
Art. 9a ust. 2.

2. Osoba nieposiadająca stopnia awansu zawodowego z dniem nawiązania stosunku pracy w szkole uzyskuje stopień nauczyciela stażysty, z zastrzeżeniem ust. 3.

Art. 9d.. ust. 1

1. Nauczyciel rozpoczyna staż z początkiem roku szkolnego, nie później jednak niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć, na swój wniosek skierowany do dyrektora szkoły, z tym że nauczyciel stażysta rozpoczyna staż bez złożenia wniosku.

Czyli po przeczytaniu i reasumując.
Jeśli został zatrudniony na początku września lub nawet wcześniej i może podjąć staż na kontraktowego zgodnie z art.9d. ust.1 to zaczyna staż a automatu i dyrekcja niestety przerwać go nie może.

Tak więc dyrekcja nie ma racji i trzeba jej to uświadomić.

Polecam lekturę "zadania dyrektora"
http://www.literka.pl/modules.php?name= ... op=glowna1

Mam nadzieję iż nic nie pokręciłem, Jethro_tull ? :)[/quote]

Czw Lut 14, 2008 1:07 pm
Profil E-mail YIM WWW
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 21, 2003 12:00 am
Miejscowość: Łódź
Jeżeli nauczyciel nie miał kwalifikacji to dobrze, że dyrekcja przerwała staż, bo kiedyś by to wyszło, że staż rozpoczął się bez odpowiednich kwalifikacji.
Rozumiem, że może być przykro po takiej informacji ale z pewnośćią ten nauczyciel udzielał się i zbierał kwity :wink: nie dlatego, że miał staż ale dlatego, że chciał dobrze wypełniac swoje obowiązki.
Rozumiem, że problem nauczyciela polega na tym, że nie miał pełnych kwalifikacji, gdy rozpoczynał pracę?? Jeżeli tak to nie powinien rozpocząć stażu. Ale trzeba by znać dokładnie przypadek,żeby coś doradzić.
Na pocieszenie powiem, że u nas wychowawcy w internacie muszą mieć: surdo, oligo i opiekuńczo- wychowawczą - są lepiej wykształceni niz połowa posłów...

Czw Lut 14, 2008 1:13 pm
Awatar użytkownika

Are you sure ??
Tu jest mowa o stażyście ??

Czw Lut 14, 2008 1:16 pm
Profil E-mail YIM WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum