Obecny czas: Wto Lip 07, 2020 10:42 am

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Nauczanie indywidualne 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Paź 15, 2007 12:00 am
Post Nauczanie indywidualne
Polecono mi wczoraj w szkole isc do ucznia naszej szkoły, który jest po operacji. Rozumiem że ma to byc nauczanie indywidualne. Niestety nikt nie wyjaśnił mi na jakich zasadach ma się to odbywać. Dlatego też mam parę pytań: Czy muszę się na to zgadzać? (mam obawy bo 3 miesiace temu nauczyciel z mojej szkoly idac na takie zajecia ulegl powaznemu wypadkowi) Czy dostanę ze to jakieś wynagrodzenie? A jeśli tak to jak jest ono naliczane? Czy bedac u ucznia jestem wowczas w pracy? Co z ubezpieczeniem?I w koncu gdzie znajde podstawę prawną?
Bardzo będę wdzięczna za pomoc. Natalia

[/i]

Śro Mar 05, 2008 7:25 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 10, 2006 12:00 am
Post Re: Nauczanie indywidualne
potrzebnebardzo napisał(a):
Polecono mi wczoraj w szkole isc do ucznia naszej szkoły, który jest po operacji. Rozumiem że ma to byc nauczanie indywidualne. Niestety nikt nie wyjaśnił mi na jakich zasadach ma się to odbywać. Dlatego też mam parę pytań: Czy muszę się na to zgadzać? (mam obawy bo 3 miesiace temu nauczyciel z mojej szkoly idac na takie zajecia ulegl powaznemu wypadkowi) Czy dostanę ze to jakieś wynagrodzenie? A jeśli tak to jak jest ono naliczane? Czy bedac u ucznia jestem wowczas w pracy? Co z ubezpieczeniem?I w koncu gdzie znajde podstawę prawną?
Bardzo będę wdzięczna za pomoc. Natalia

[/i]

nauczanie indywidualnie nie różni sie niczym w sensie wynagrodzenia od normalnej godziny przeprowadzonej w szkole i nauczyciel jest wtedy w stosunku pracy ze wszystkimi płynącego z tego tytułu konsekwencjami i uprawnieniami

Śro Mar 05, 2008 8:12 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Mar 09, 2005 1:00 am
A jak wygląda sprawa zwrotu kosztów dojazdu? Mam jedno nauczanie w moim mieście, więc nic nie dostaję, chociaż to na drugim końcu miasta. Ale za kilka dni ma sie zacząć nastepne nauczanie indywidualne, tyle że poza miastem (w wiosce oddalonej ok. 14 km). Czy tam mam też dojeżdzać z friko czy jakiś zwrot mi się będzie należał? Proszę o informację!

Śro Mar 05, 2008 11:15 pm
Awatar użytkownika

W przypadku NI, które odbywa się w miejscowości gdzie jest szkoła delegacja nie przysługuje. Natomiast gdy NI jest poza miejscowościa gdzie jest szkoła nauczycielowi przysługuje zwrot kosztów przejazdu środkiem transportu, który okresli dyrektor w delegacji po przedstawieniu biletów. Chyba, że da zgodę na dojazd własnym środkiem transportu to wtedy płaci tzw. kilometrówkę

Śro Mar 05, 2008 11:22 pm
Awatar użytkownika

Zgody na samochód to na pewno nie dostanę, ale czy mogę jeździć samochodem a dostawać zwrot za autobus? Tylko że nie będę miała biletów do przedłożenia.

Czw Mar 06, 2008 7:15 am
Awatar użytkownika

Odbycie podróży służbowej publicznymi środkami komunikacji należy udokumentować biletami

Czw Mar 06, 2008 9:14 am
Awatar użytkownika

Rozumiem, że jest taki przepis, ale to jest bez sensu, bo jadąc na lekcję tam, dojazd autobusem zajmie mi co najmniej godzinę, za którą oczywiście mi nikt nie zapłaci, nie mówiąc już o tym, że to jest taka wioska, na którą rzadko jeżdzą autobusy, więc ciężko będzie to wszystko tak zgrać, żeby jak najmniej czasu tracić.
Tak więc jadąc na 1 lekcję zajmie mi to conajmniej 2 godz i dostanę ok. 15 zł, z których muszę jeszcze odliczyć sobie na bezynę.
Kompletna strata czasu i pieniędzy!

Czw Mar 06, 2008 4:24 pm
Awatar użytkownika

no cóż poradzić... niektórzy codziennie dojeżdżaja do pracy po kilkanascie kilometrów albo i więcej i też nikt im nie zwraca kosztów

Czw Mar 06, 2008 4:37 pm
Awatar użytkownika

No ale to już jest chyba całkiem inna sytuacja :(

Czw Mar 06, 2008 4:45 pm
Awatar użytkownika

właśnie, że dokładnie taka sama bo i to praca i to praca. Pracując w szkole należy się liczyć z tym, że być może trzeba będzie raz na jakiś czas dojechać do ucznia, który nie może do niej uczęszczać.. taka praca

Czw Mar 06, 2008 4:56 pm
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość