Obecny czas: Sob Wrz 19, 2020 10:44 am

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
zerowka w szkole, a opieka nad nimi 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Paź 09, 2006 12:00 am
Post zerowka w szkole, a opieka nad nimi
Drodzy Panstwo,
jak obecnie funkcjonuja oddzialy przedszkolne, zwane "zerowkami" w szkolach publicznych? Ile godzin dziennie trwaja zajecia? Jesli jest jeden nauczyciel, jak dlugie ma przerwy? Czy rzeczywiscie przedszkolaki, a co za tym idzie nauczyciel, nie powinny miec przerw? Pogubilam sie... moje dzieciaki maja przerwe, oscienna szkola twierdzi, ze to nie zgodne z prawem... Podajcie prosze podstawe. Jesli sa dojezdzajace, to czy moga do czasu odjazdu autobusu byc pod opieka nauczyciela dyzurujacego (nie majacego zajec w zerowce), czy powinny od momentu przyjscia do szkoly, az do jej opuszczenia byc pod opieka swojego przedszkolnego nauczyciela?
dziekuje i slonecznie pozdrawiam
joan27

Nie Wrz 25, 2011 4:35 pm

Dołączenie: Śro Sie 31, 2011 2:04 pm
Post Re: zerowka w szkole, a opieka nad nimi
U mnie w szkole dzieci z zerowki przebywaja w szkole od 8.00 do 13.30 ( w tym jest religia i angielski oraz rytmika ) , zajęcia programowe do 13.00. Nauczyciel ani dzieci nie mają przerw, a co za tym idzie nauczyciel nie pełni dyżuru. Jak powinno być lub może być nie wiem, bo właściwie zerówki w szkole są w pewnym sensie w prawnej luce. Nie wiadomo czy traktowac oddział jak przedszkole czy jak klasę szkolną dotyczy to zarówno dzieci jak i pracy nauczyciela. W szkolnych warunkach choćbyśmy nie wiem jak się starali nie zrobilmy przedszkola ( dzwonki, hałas przerw,uczestnictwo w apelach ze starszymi). Właściwie odziałów przedszkolnych nawet często nie ma w statucie szkoły.

Pon Wrz 26, 2011 2:56 pm
Profil E-mail
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Paź 09, 2006 12:00 am
Bozeno07,
bardzo dziekuje za odpowiedz. Takiego podsumowania i doswiadczenia z innych szkol mi brakowalo, by utwierdzic sie w przekonaniu, ze nie odstaje od innych:).
dziekuje i pozdrawiam

Wto Wrz 27, 2011 6:58 pm

Dołączenie: Śro Sie 31, 2011 2:04 pm
Miło mi, że mogłam rozwiać pewne wątlpliwości. Sama w tym roku czuję się poszkodowana, mam oficjalnie zerówkę , w niej pięciolatki i dyrektor wyznaczył mi etat 25 godz. zamiast 22 + 3 ponadwymiarowe, tłumacżac się KN( istotnie jest taki zapis , ale moim zdaniem dotyczył sytuacji , która istniała kiedyś i to w przedszkolu, gdzie jest woźna oddziałowa). Ja idąc na spacer zwijam się jak w ukropie by pomóc dzieciom, nie mówiąc o sprzątnięciu np. stolików po jedzeniu , malowaniu no i co najwazniejsze obowiązuje mnie diagnoza sześciolatka, program - istna paranoja.. Planuję oczywiście odwołać się do zarządu gminy ale czy to coś da.

Wto Wrz 27, 2011 8:00 pm
Profil E-mail
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 13, 2012 11:20 am
Przypadek szkoly, który ja znam (to szkółka wiejska) maluchy też nie mają przerwy jako takiej, lecz zajęcia jak w przedszkolu, a uczeszczają nawet 4-latki, bo najbliższe przeszkole jet 20 km dalej i wiadomo -płatne, a tu tylko obiadki i opieka do 15...

Pią Sty 20, 2012 11:53 am
Profil E-mail
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lis 05, 2003 1:00 am
Mam pytanie:ile godzin pracuje w Waszych szkołach nauczycielka zerówki pięciolatków??

Pią Sty 20, 2012 3:32 pm
Profil YIM
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 19, 2005 1:00 am
Miejscowość: łódzkie
U nas grupa mieszana - pięciolatki razem z sześciolatkami. 25 godzin, przy czym pensum nauczycielki 22 godziny.

Pią Sty 20, 2012 4:25 pm
Profil E-mail WWW
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Maj 31, 2004 12:00 am
U nas w szkole w "zerówce" dzieci też nie mają przerw. zajęcia są od 8-13 tylko raz do 13:30 ze względu na religię. W trakcie jest też rytmika.
Ja mam pytanie z innej beczki czy w takiej grupie powinny być śniadania?? bo w naszej jest tylko jeden posiłek dziennie, dzieci po 11-tej jedzą obiad. czy regulują ilość posiłków w przedszkolu jakieś przepisy?? Jakoś nie możemy przegadać dyr. że takie dzieci powinny mieć śniadanie bo często w domu nie jedzą lub bardzo mało jedzą na śniadanie. Widzę to po mojej małej, zje rano 3 łyżki mleka z kulkami i głodna.

Pon Kwi 02, 2012 5:13 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 22, 2005 12:00 am
Miejscowość: Pomorze
Witajcie :))
U mnie w szkole zerówka jest 5 godzinna grupa mieszana 5 i 6 a bywaja i 7 latki odroczone
mamy bez przerw oczywiscie a pensum 22+3 nadgodziny
Sniadanie jedza dwa razy o 9 i 11.30 bo dzieci potrzebuja częsceij a jedza bardzo mało
a jak powinno byc to nie wiem u mnie tak a jest zgoda rodziców i dyr

Śro Kwi 25, 2012 7:10 pm
Profil E-mail
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Cze 09, 2005 12:00 am
Dzień dobry drodzy forumowicze. Mam ogromną prośbę w sprawie funkcjonowania oddziału zerowego w szkole. Może napiszę od poczatku. Trzy lata temu wójt gminy podjęła decyzję, że zamiast w przedszkolu publicznym, dzieci sześcioletnie będą odbywały przygotowanie szkolne w oddziale przedszkolnym w szkole, tzw zerówce. Do tej pory nie było problemu, żeby dzieci po skończonych zajęciach mogły zostać w świetlicy szkolnej. Sytuacja jest o tyle trudna, bo zerówka pracuje na zmiany, więc co drugi semestr dzieci uczą się po południu. Jednak w tym roku ta sama pani wójt podjęła kolejną decyzję, że dzieci od września trzeba będzie zabierać po zakończonych zajęciach i nie mogą korzystać ze świetlicy. Rodzice zostali w tym momencie postawieni pod murem, bo nie mogą posłać dzieci do przedszkola i nie mogą też zostawić dzieci w świetlicy szkolnej. Co zatem robić, jak się bronić? Proszę o konstruktywne podpowiedzi, bo czujemy sie oszukani, zwłaszcza, że rekrutacja do przedszkoli juz dawno się zakończyła.

Śro Cze 12, 2013 7:03 pm
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość