Obecny czas: Pią Sie 07, 2020 2:27 pm

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Pismo z ministerstwa w sprawie planów wynikowych. 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Maj 01, 2007 12:00 am
Miejscowość: kaszuby
No to jak na razie mamy plany wynikowe z głowy, tak jak mierzenie jakości pracy szkoły z grubymi raportami i ścieżki edukacyjne (to już trochę wcześniej). Ciekawe, co będzie w zamian, bo aż nie chce mi się wierzyć, że naprawdę będziemy mieć mniej bracy papierkowej.

Sob Paź 27, 2007 9:57 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 21, 2003 12:00 am
Miejscowość: Łódź
A dlaczego ścieżki macie z głowy?? Przecież nadal obowiązuje ich realizacja (nie mówię o tomach papieru tylko realizacji)?
Zniknęło mierzenie jakości, fakt ale nowe rozporządzenie o nadzorze wspomina o badaniu i analizowaniu. Żeby badać i analizować też trzeba zebrać papiery :roll:
Powyższe pismo jest listem (nie ma mocy prawnej) i napisane zostało w okresie przedwyborczym, nie jestem pewna, że obecnie urzędujący minister zdązy go uprawomocnić. Tak na prawdę pisanie planów wynikowych nigdy nie było nakazane prawem ale nauczyciel ma zapoznać uczniów z kryteriami na poszczególne oceny. W jakiej formie to zrobi rozporządzenie nie precyzuje.

Nie Paź 28, 2007 10:46 am
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lis 05, 2003 1:00 am
...no i nauczyciel ma obowiązek zaplanować swoją pracę - w jakiej formie to zrobi - planem wynikowym czy rozkładem materiały - to już nieważne. U mnie w szkole nigdy nie było obowiązku pisania planów wynikowych.

Nie Paź 28, 2007 1:34 pm
Profil YIM
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Kwi 14, 2007 12:00 am
W mojej szkole pozostaliśmy przy tradycyjnych rozkładach materiału. Zresztą w nauczaniu zitegrowanym przy obowiązującej ocenie opisowej pisanie planów wynikowych mija się z celem.

Nie Paź 28, 2007 9:21 pm
Awatar użytkownika

Nasz pan i władca musi przecież być mądrzejszy od samego sekretarza stanu w ministerstwie oświaty.

A skąd wiesz, czy nie jest?? :roll:

Erino, dlaczego pisanie planów wynikowych w zintegrowanym jest bezcelowe? Przecież wy też planujecie jakieś osiągnięcia uczniów.

Wto Paź 30, 2007 6:35 pm
Profil YIM
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 21, 2003 12:00 am
Miejscowość: Łódź
http://www.e-lama.pl/artykul.php5?id=3920
http://bip.men.gov.pl/kierownictwo/wasko.php
http://www.glos.pl/art.php?action=show& ... s=5&idg=60

Po analizie tendencyjnie wybranych linków, stwierdzam, że pan sekretarz stanu prawdopodobnie nigdy nie pracował w szkole. Jest nauczycielem akademickim (z dużym dorobkiem) i może niekoniecznie znać się na szkolnictwie "niższym". Zwłaszcza, że funkcję tę zaczął sprawować chyba dopiero po odejściu Giertycha.

Wto Paź 30, 2007 6:44 pm
Awatar użytkownika

Plany wynikowe to jednak nie kryteria oceniania - choć przybierają rzeczywiście często taką formę, a raczej dokument ten (jak zwał tak zwał) łączy w sobie: co chcę osiągnąć +jak ocenię różne poziomy osiągnięcia tego, co zamierzam.

Śro Paź 31, 2007 11:14 pm
Profil YIM
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości