Obecny czas: Czw Paź 01, 2020 11:09 am

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
"Czytać? To łatwe!" czyli literki dla Literek 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Paź 27, 2003 1:00 am
Miejscowość: Ełk
Nie wiem, o co pytasz, więc zacznę od początku...
Bez wizyty na sronie www.marrek.literka.pl się nie obędzie.
Stamtąd ściągnij plik paczka.zip i rozpakuj na swoim komputerze.
Program do treningu czytania od razu będzie działać - nie trzeba go instalować; opisuję to na stronie oraz w Instrukcji - też ją ściągnij w formacie pdf.
Zainstaluj dwie czcionki tam zawarte (wystarczy przeciągnąć je myszką do katalogu Windows/Fonts), bez tych czcionek też działą, ale jest brzydszy ;)
Zapoznaj się z treścią dwóch okienek na ekranie głównym - o czytaniu i instrukcja.
I najważniejsze - najbardziej zależy mi na tym, by program był używany; potem - po zapoznaniu się z działaniem programu i jego brakami (w bazie danych) można zacząć (lub nie) współpracę w tworzeniu bazy.
Twoim zerówkowiczom przyda się bardzo - można zacząć trening już po wprowadzeniu kilku liter.
Pochwalę się, że mój syn ma 5.5 roku; od prawie roku czyta płynnie nowe teksty. Czyta sobie bajki, wierszyki, koniksy, nawet pana Kleksa.
I cieszy się z tego jak ... dzieciak.
Marek

Pon Lis 07, 2005 8:37 pm
Profil YIM WWW
Dzięki marku za odpowiedź....Próbowałam zrobić to co napisałeś już wcześniej ale coś nie wyszło...będę próbować do skutku. Instrukcja obsługi w akrobacie jakoś blokuje mi się na kompie i ani ją w przód ani w tył....choć innne dokumenty odbiera. chciałabym się włączyć w tworzenie programu....i o ile rozumiem oprócz używania go...należy dosyłać do bazy....nowe zdania....z użyciem liter do k? Wybacz ale nie bardzo zrozumiałam....bez tej instrukcji :cry:
Cieszę się, że tak dobrze ten program się sprawdza. W swoim przedszkolu stosujemy od lat zmodyfikowany program Rocławskiego i też wychodzi OK....często czterolatki już czytają :wink: A jest on zmodyfikowany przez krój liter....doszłyśmy do wniosku, ze nie możemy (niestety) używać stylu liter Rocławskiego bo potem w szkole i tak je tępią i wprowadzają powszechnie obowiązujące. Program przydałby mi się głównie dla dzieci, które doszły do grupy w tym roku i niewiele znają liter. Tylko niech ja go najpierw uruchomię :D Dzięki za pomoc...polecam się na przyszłość :D

Wto Lis 08, 2005 7:16 am
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lip 23, 2004 12:00 am
Miejscowość: Warszawa
Oczywiście ten gość to byłam ja tylko nie zalogowana...sorki :roll:

Wto Lis 08, 2005 7:18 am
Profil E-mail YIM WWW
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Paź 16, 2005 12:00 am
Ten program wygląda "superowo", ale w zerówce nie da się pracować indywidualnie tylko z jednym dzieckiem, a podejrzewam, że tego własnie wymaga od nauczyciela.

Wto Sty 10, 2006 6:03 pm
Jak większość programów edukacyjnych (a w tym przypadku treningowych) jest przeznaczony do pracy indywidualnej. Najlepiej pod opieką (nadzorem trenera :) ).
Jednak nauczyciel jest w stanie na zajęciach nadzorować pracę kilku uczniów, z których każdy ma swój komputer (np. w pracowni).

Mój synek sam obsługuje ten program i sam sobie ustawia czasy. A że zna wszystkie litery to wybiera opcje zdań i "ściga się" z komputerem. ma przy tym swietną zabawę, chociaż przyznaję, że max. 10-15 minut. Jak każdy trening jest to żmudne i chyba przede wszystkim dlatego potrzebna jest wspierająca osoba dorosła - zawsze potrafi pozytywnie zmotywować.

Mam nadzieję, że określenie "superowo" dotyczy nie tylko wyglądu" :wink:
Powodzenia, Marek

Czw Sty 12, 2006 12:27 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Maj 14, 2005 12:00 am
Ustawiam się ,,grzecznie w kolejkę'' zaintrygowałeś nas Marrku...też jestem ciekawa na ile można program wykorzystać w pracy...chociaz pracuję w przedszkolu,chętnie poszerzę swoje ,,horyzonty''w nowe wiadomości...od ludzi którzy wiedzą więcej...Dzięki :wink:

Pią Lip 28, 2006 7:50 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lip 08, 2005 12:00 am
Marku, świetny programik! Jestem zainteresowana rozwijaniem bazy. Mówiłeś o tym,że 1) na forum trzeba zadeklarować wybór litery 2) napisać duuużo wyrazów /max. 7 sylab/ 3)i co potem? :oops:

Nie Lip 30, 2006 5:53 pm
Profil E-mail WWW
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Kwi 03, 2008 12:00 am
Post Re:
A ja chyba oślepłam, bo nie mogę tego programu znależć.

Nie Sie 08, 2010 9:25 am

Dołączenie: Pią Wrz 11, 2020 3:43 am
Post https://israelnightclub.com/apartments/%d7%93%d7%99%d7%a8%d7
Nice post. I learn something totally new and challenging on websites I stumbleupon every day. It's always useful to read through articles from other authors and practice something from other sites. Furthermore, are you looking for night clubs and dance bars in Israel? Then take a look at this iconic nightclub https://israelnightclub.com/apartments/%d7%93%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%aa-%d7%93%d7%99%d7%a1%d7%a7%d7%a8%d7%98%d7%99%d7%95%d7%aa/ that hosts party goers from all over the region of Israel. You can start your Israeli nightlife experience with a day at the cafes or the beach and head to a bar later to grab drinks. These bars are brimming with a dope crowd where you can dance and enjoy exciting cocktails. Be assured; you will serve the best drinks and the best food. After all, the Israelis have taught people to party without a care in the world.

Pią Wrz 11, 2020 11:48 pm
Profil E-mail

Dołączenie: Pią Wrz 11, 2020 3:43 am
Post Best Player The best of the best midfielders in the world 20
Right here is the right web site for anyone who wishes to find out about this topic. You understand so much its almost tough to argue with you (not that I personally will need to…HaHa). Besides, let me tell you that The best of the best midfielders in the world 2020 Raheem Sterling is the best soccer player of the year. Still, Gareth Barry is another player that deserves mention. I've already touched upon his goalscoring prowess, and I'll tell you now that he is one of the ยอดนักเตะดีที่สุด in the world right now—the reason why they went top of the league. And the only reason why I'm picking Gareth Bale as the best player in the world this season. He's also the only reason why I chose Raheem Sterling as the second-best player this year. However, I do admit that Gareth Bale is probably better than Raheem. Gareth Bale and Raheem Sterling both need to prove themselves over the coming season to secure their places on my team for the next few years.

Śro Wrz 16, 2020 5:40 am
Profil E-mail
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość