Obecny czas: Pią Maj 14, 2021 2:50 am

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Zadania domowe 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lip 13, 2005 12:00 am
Miejscowość: wielkopolska
Post Zadania domowe
Czy praca domowa jest nielegalna? Tak podejrzewa Rzecznik Praw Ucznia. Właśnie zaczął batalię o uznanie odrabiania lekcji za nieobowiązkowe.

Reszta artykułu na str.
http://www.emetro.pl/emetro/1,85651,4775554.html

Zaczynam się obawiać, czy chodzenie do szkoły nie nosi znamion nadużycia wobec dzieci, czy nie jest to czasem ograniczanie wolności i prawa do wypoczynku dzieci, o którym mówi art. 31 Konstytucji i art. 31 Konwencji Praw Dziecka. :roll:
Co o tym myślicie?

Śro Gru 19, 2007 5:46 pm
Profil E-mail
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Maj 17, 2003 12:00 am
Miejscowość: Poland
Myślałam że to żart ale teraz jak widzę w TV wypowiedzi rzecznika to załamka. :(

Ciekawe ilu uczniów powola sie jutro na tą wypowiedź.

Chyba pan rzecznik chciał być zauważony i stąd ten "podarunek" pod choinkę. Tyle że święta się miną i zaczną się egzaminy, matury itp.
A wtedy znowu oberwą nauczyciele...

Śro Gru 19, 2007 6:55 pm
Profil E-mail
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Kwi 07, 2002 12:00 am
Miejscowość: virtualna Polska
Post Re: Zadania domowe
cyklistka napisał(a):
Czy praca domowa jest nielegalna?
Reszta artykułu na str.
http://www.emetro.pl/emetro/1,85651,4775554.html

Co o tym myślicie?

http://www.literka.pl/news-23169.html
:)
pozdrawiam

Kliknij - tak uczę i pracuję

Śro Gru 19, 2007 8:03 pm
Profil E-mail YIM WWW
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Wrz 08, 2005 12:00 am
Miejscowość: podkarpackie
...Wielu uczniów poświęca na naukę nawet kilkanaście godzin dziennie, uczy się siedem dni w tygodniu - dodaje......
A WIELU nie zrobiłoby nic gdyby nie bat nad głową w postaci jedynki czy przynajmniej upomnienia ?? Jak można czegoś nauczyć bez przypomnienia tego ?? I jak mają sie do tego nasze statuty WSO itp..

Śro Gru 19, 2007 8:49 pm
Profil E-mail WWW
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Kwi 14, 2007 12:00 am
Nie wyobrażam sobie dobrego poziomu nauki bez utrwalania, poszerzania i pogłębainia wiedzy. Podobno wszyscy chcemy mieć wykształcone społeczeństwo. Z pustego i Salomon nie naleje. Wielu uczniów, aby osiągniąć pozytywne wyniki w nauce musi włożyć dużo pracy, właśnie w domu. W przeciwnym razie będziemy mieć wtórny analfabetyzm. Panie rzeczniku tego chcemy???

Śro Gru 19, 2007 9:24 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sty 19, 2006 1:00 am
Bez nauki ucznia w domu, w szkole, z coraz bardziej rozczeniowymi rodzicami, w klasach 32-34 osobowych, przy "produkcji masy zbytecznych papierów"- ale bedziemy mieć wyniki....ale to pewnie "źle pracujemy"

A co z 12-godzinną dziennie przez 7 dni w tygodniu pracą nauczyciela? To też łamanie praw człowieka do odpoczynku! Ale...znowu zapomniałam to chodzi o prawa człowieka a my to nauczyciele......

Ta wiadomośc podziałała na mnie skuteczniej jak kawa

Śro Gru 19, 2007 9:27 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Sie 14, 2006 12:00 am
Gdy to przeczytałam, zastanawiałam się czy mam śmiać się czy płakać... Zastanawiam się , jak długo i ilu jeszcze ludzi będzie bezkarnie podważać nasz autorytet, psuć dobrze wykonaną (przez nas) robotę? Do czego takie działanie ma doprowadzić? Zapytajmy Rzecznika Praw Ucznia!!! Może on zna odpowiedź.

Śro Gru 19, 2007 10:41 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 03, 2006 12:00 am
Po co bierzecie na poważnie podobne brednie?
Mój sąsiad - jako Rzecznik Praw Psów Pokojowych - twierdzi, że mówienie do psów w ludzkim języku naraża je na stres, gdyż nie rozumieją treści komunikatu.

Podpowiem mu, żeby też w towarzystwie kamery telewizyjnej złożył jakąś petycję w biurze Dyżurnego Weterynarza Kraju.

Śro Gru 19, 2007 11:02 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Kwi 14, 2007 12:00 am
Moja sąsiadka już 25 lat temu zachwycała się tym, że jej wnuczka w USA uczy się tylko w szkole i do domu nie przynosi żadnych podęczników, a zdanie domowe? - ona nie wiedziała, że coś takiego może być. Skutek był taki, że po powrocie (niestety)do Polski musiała powtarzać klasę drugą SP. Pan rzecznik chce obniżenia poziomu nauczania w Polsce.

Mrau - w Polsce są już takie absurdy, że niewiadomo jakie brednie i kiedy wejdą w życie. A może najlepiej "nieobowiązkowa szkoła"?

Śro Gru 19, 2007 11:17 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 03, 2006 12:00 am
Ja tam rażących absurdów w Polsce nie widzę? Jakie masz na myśli?

Śro Gru 19, 2007 11:39 pm
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: wang oraz 4 gości