Obecny czas: Nie Kwi 18, 2021 1:14 pm

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
ZNP niezadowolone z podwyżek 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 07, 2005 1:00 am
Miejscowość: Mazury

Po raz pierwszy od siedmiu lat początkujący nauczyciele dostaną tak duże podwyżki - 200 zł - poinformowała minister edukacji, Katarzyna Hall. O tyle samo wzrośnie pensja nauczycieli kontraktowych, a mianowani i dyplomowani dostaną 185 zł więcej.

Zgodnie z projektem rozporządzenia płacowego minimalne stawki miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego brutto wyniosą dla nauczycieli stażystów 1418 zł (16,4% podwyżki), kontraktowych 1644 zł (13,8% podwyżki), mianowanych - 2014 zł (10% podwyżki), a dyplomowanych - 2380 zł (8,4% podwyżki). Ministerialny projekt rozporządzenia spełnia więc prawie całkowicie roszczenia NSZZ Solidarność, który domagał się zwiększenia stawek wynagrodzenia zasadniczego o min.10%.

Tegoroczne podwyżki są możliwe dzięki podwyższeniu kwoty bazowej dla nauczycieli z 1885,59 zł do 2074,15 zł, czyli o 10 proc., i zwiększeniu wysokości subwencji oświatowej w porównaniu z ubiegłoroczną o 2,7 mld zł.
Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się nadal 50% wzrostu wynagrodzenia zasadniczego. Z tego powodu 18 stycznia odbędzie się manifestacja przed gmachem MEN w warszawie.

Źródło: Gazeta Prawna

Czw Sty 17, 2008 8:09 pm
Profil E-mail YIM
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Gru 27, 2004 1:00 am
Miejscowość: Sosnowiec
cytat "Minister przypomina, że płaca zasadnicza stanowi tylko 65 proc. tak zwanego średniego wynagrodzenia nauczycieli wynikającego z ustawy Karta Nauczyciela, resztę stanowią m.in. dodatki, a większość stażystów i kontraktowych nie dostaje ich lub dostaje tylko nieliczne, zaś nauczyciele na wyższych stopniach mają dodatki m.in. wynikające z dłuższego stażu pracy, czy wykonywanych funkcji np. wychowawcy czy dyrektora szkoły.

- Tak zwane średnie wynagrodzenia wynikające z Karty zostaną zachowane - podkreśliła Hall. Wynika z nich, że średnie wynagrodzenie stażysty w tym roku wyniesie 1701 zł brutto, kontraktowego - 2126 zł brutto, mianowanych - 2977 zł brutto, a dyplomowanych - 3827 zł. http://finanse.interia.pl/wiadomosc-dnia/news/place-wzrosna-o-185-200-zl,1042671
Przeliczałam kilka razy moją pensję i nijak mi tyle nie wychodzi :evil: Czy jest tutaj jakiś matematyk i pomoże w obliczeniach? Chociaż bardziej przydałby się MAGIK :roll: (bo bez czarów się nie obejdzie) :(

Pią Sty 18, 2008 1:15 am
Profil WWW
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 10, 2006 12:00 am
Przeliczałam kilka razy moją pensję i nijak mi tyle nie wychodzi :evil: Czy jest tutaj jakiś matematyk i pomoże w obliczeniach? Chociaż bardziej przydałby się MAGIK :roll: (bo bez czarów się nie obejdzie) :(

i Ci nie wyjdzie bo tu jest mowa o średnim wynagrodzeniu co wyjaśnił Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 14 października 2004 r. I PZP 7/04 (OSNP 2005/19/305), w którym stwierdził, że "średnim wynagrodzeniom nauczycieli ustalonym w ustawie - Karta Nauczyciela powinny odpowiadać średnie wynagrodzenia nauczycieli określone przez jednostkę samorządu terytorialnego na obszarze jej działania, a nie indywidualne wynagrodzenie konkretnego nauczyciela (art. 30 ust. 6 tej ustawy)."

Pią Sty 18, 2008 1:40 am
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Gru 27, 2004 1:00 am
Miejscowość: Sosnowiec
No przecież wiem! Napisałam to raczej żartem, chociaż gorzkim! Tylko zastanawiam się: czy w takim razie ktoś z Was zarobi po podwyżce jakieś 5 tyś, żeby ze mną średnia wyszła prawie 4tyś? Bo tyle brutto ma zarobić dyplomowany :roll: O ile umiem czytać ze zrozumieniem :roll:

Pią Sty 18, 2008 11:33 am
Profil WWW
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Maj 20, 2003 12:00 am
Miejscowość: Poland
To masakra jakas jest

Pią Sty 18, 2008 4:29 pm
Profil E-mail
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Mar 21, 2004 1:00 am
Miejscowość: gmina na G. Śląsku
Pozdrawiam, świeżutkie jak wczorajsze bułeczki wiadomości i tabela płac http://www.glos.pl/news.php?action=show&id=2526

Plik nie istnieje ;-P

Sob Sty 19, 2008 10:19 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Wrz 08, 2005 12:00 am
Miejscowość: podkarpackie

Sob Sty 19, 2008 10:23 pm
Profil E-mail WWW
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 21, 2007 1:00 am
Byłam na proteście w Warszawie! I to że konkretnych podwyżek nie dostaniemy to pewne!!! Ja jestem filologiem angielskim i historykiem/ mgr 2/ A najgorsze jest to że minister ma zamiar rozpirzyć publiczną oświatę. Molochy publiczne dla biedoty / dla dzieci nauczycieli też/ a obok tego szkoły prywatne dla liberałów z kasą/ jak w Gdańsku/doświadczenia jak to się robi podobno ma!!!
Lekarze wywalczyli bo wiedzą jak to zrobić nie patrzyli, że szpital trzeba ewakuować strajkowali w nosie pacjentów mieli może wziąć z nich przykład??? Tylko z czego nauczyciel będzie żył jak szkoły zamkniemy?? My prywatnych gabinetów i przychodni nie mamy??? 8O

Nie Sty 20, 2008 5:33 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sty 06, 2005 1:00 am
Miejscowość: lubelskie
Byłam na proteście w Warszawie!

Czy to prawda, że nie było tam młodych nauczycieli ?

Nie Sty 20, 2008 9:39 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 21, 2007 1:00 am
tO ZALEŻY CO ROZUMIESZ PRZEZ POJĘCIE MŁODY? JA MAM 32 LATA ALE BYŁY MOJE KOLEZANKI STAZYSTKI CO MAJA PO 26 27 LAT. MEDIA TYLKO TAK DZIWNIE TO POKAZAŁY JAKBY SAMI WETEREANI OSWIART TAM BYLI A RESZTA TO JUZ NIUE! BYLI I TO CALKIEM SPORO

Pon Sty 21, 2008 9:32 am
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], wang oraz 5 gości