SCENARIUSZ DZIEŃ DZIECKA
23 maj 2018
Ocena: brak

SCENARIUSZ na DZIEŃ DZIECKA

Czytaj dalej
Plan zajęć zintegrowanych z zakresu edukacji językowo-literackiej w klasie II
22 marzec 2017
Ocena: 5

Doskonalenie umiejętności pisania i czytania – wprowadzenie pojęcia «przymiotnik» w powiązaniu z tematem «Ubieramy choinkę».

Czytaj dalej
Scenariusze zajęć logopedycznych — szereg ciszący
02 lipiec 2016
Ocena: brak

Celem terapii logopedycznej jest usunięcie wadliwych form realizacji dźwięków i wytworzenie na ich miejsce nowych form, oraz utrwalenie ich  w mowie kontrolowanej oraz spontanicznej. Aby terapia była skuteczna, terapeuta musi przestrzegać ogólnych zasad postępowania terapeutycznego:
wczesnego rozpoczynania terapii, indywidualizacji kompleksowego oddziaływania, aktywnego i świadomego udziału, współpracy z najbliższym otoczeniem, systematyczności oraz stopniowania trudności.

Czytaj dalej
Konspekt zajęć logopedycznych
02 lipiec 2016
Ocena: brak

Przedstawiam przykładowy konspekt zajęć logopedycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które mają trudności z wymową głoski f. Należy pamiętać o systematyczności proponowanych ćwiczeń oraz utrwalaniu prawidłowej wymowy ćwiczonej głoski.

Czytaj dalej
Jakie zwierzęta żyją w ZOO?
22 maj 2012
Ocena: brak

Jest to scenariusz zajęć dla dzieci sześcio- i siedmioletnich oparty na ulubionym dla nich temacie jakim są zwierzęta. Dotyczy głównie klasyfikacji zwierząt i wprowadzania litery «Z, z»

Czytaj dalej