Grafika w języku programowania
22 kwiecień 2010
Ocena: brak

Konspekt lekcji do przedmiotu: Programowanie strukturalne i obiektowe, mający na celu pokazanie uczniom różnicy między tworzeniem obrazu w programie graficznym a programowaniem grafiki przy wykorzystaniu języka programowania.

Czytaj dalej
Animacje w programie Logo Komeniusz
25 luty 2008
Ocena: brak

Chciałabym zaproponować Państwu konspekt do realizacji na zajęciach informatyki w gimnazjum podsumowyjących pracę z programem Logo Komeniusz. Cieszy się on zainteresowaniem uczniów, stąd warto podzielić się pomysłem.

Czytaj dalej
Zastosowanie korespondencji seryjnej w oparciu MS Word I MS Excell
25 styczeń 2008
Ocena: brak

Propozycja zajęć dydaktycznych z Technologii Informacyjnej zawierająca konspekt oraz instrukcje dla uczniów. Do przeprowadzenia lekcji potrzebne są również dyskietki dla uczniów zawierające plik z bazą danych oraz logo.

Czytaj dalej
Przechwytywanie i obróbka wideo z kamery analogowej
24 styczeń 2008
Ocena: brak

Prezentuję konspekt lekcji informatyki lub lekcji technologii informacyjnej „Przechwytywanie i obróbka wideo z kamery analogowej”. Tematem zajęć jest obróbki filmu za pomocą aplikacji dołączonej standardowo do systemu Windows. Jednocześnie polecam wykorzystać w prowadzeniu tych zajęć stworzona przeze mnie interaktywną prezentację „Podstawowy obsługi programu Windows Movie Maker” znajdującą się w dziale Pliki.

Czytaj dalej
Napisy początkowe i końcowe. Podkład muzyczny.
24 styczeń 2008
Ocena: brak

Prezentuję konspekt lekcji informatyki lub lekcji technologii informacyjnej „Napisy początkowe i końcowe. Podkład muzyczny”. Tematem zajęć jest obróbki filmu za pomocą aplikacji dołączonej standardowo do systemu Windows. Jednocześnie polecam wykorzystać w prowadzeniu tych zajęć stworzona przeze mnie interaktywną prezentację „Podstawowy obsługi programu Windows Movie Maker” znajdującą się w dziale Pliki.

Czytaj dalej