Szkolny konkurs przedsiębiorczości «Moje jutro»
27 maj 2013
Ocena: brak

Idea szkolnego konkursu przedsiębiorczości «Moje jutro» polega na opracowaniu przez uczniów działalności gospodarczej możliwej do zrealizowania na terenie dowolnego miasta lub gminy.

Czytaj dalej
scenariusz szkolnego konkursu «Mistrz Savoir vivre»
18 maj 2012
Ocena: brak

Chciałabym podzielić się z Państwem konkursem, który przeprowadziłam w swojej szkole mający charakter wychowawczy. Ponieważ żyjemy w czasach, kiedy młodzież coraz częściej zapomina o zasadach dobrych manier postanowiłam przeprowadzić u siebie w szkole konkurs sprawdzający znajomość zasad savoir vivre na co dzień. Konkurs cieszył się powodzeniem wśród uczniów. Otrzymałam od nich również informację zwrotną po przeprowadzonym konkursie mówiąca miedzy innymi o tym, iż dzięki niemu wielu dowiedziało się o pewnych zasadach, o których nie mieli wcześniej pojęcia. Znajomość tych zasad pomoże im w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć np. na formalnych uroczystościach, w restauracji czy po prostu w codziennym życiu w relacjach z innymi ludźmi.

Czytaj dalej
Biblioteka szkolna w szkole ponadgimnazjalnej — minikonkurs
23 styczeń 2012
Ocena: brak

Prezentuję Państwu (głównie nauczycielom bibliotekarzom liceów i techników) krótki konkursik na nagłe zastępstwa. Poniższy dotyczy literatury i zagadnień bibliotecznych.

Czytaj dalej
Biblioteka szkolna w szkole ponadgimnazjalnej — test ze ze znajomości literatury
23 styczeń 2012
Ocena: brak

Prezentuję Państwu (głównie nauczycielom bibliotekarzom liceów i techników) krótkie ćwiczenia/testy na nagłe zastępstwa. Poniższe nosi nazwę «Literaccy milionerzy».

Czytaj dalej
Jan Paweł II — Odwaga Świętości. Konkurs.
23 styczeń 2012
Ocena: brak

Zamieszczam pytania z konkursu poświęconego postaci Jana Pawła II, który zorganizowałam w swojej placówce (szkoła ponadgimnazjalna).

Można go wykorzystać wielokrotnie, szczególnie w miesiącu październiku, zawsze kojarzonym z rocznicą pontyfikatu Wielkiego Papieża.

Czytaj dalej