Analiza przypadków
11 kwiecień 2010
Ocena: 3

Dwie analizy przypadków dzieci w wieku przedszkolnym.

Czytaj dalej
«Zabawa i edukacja w Gminnym Przedszkolu Publicznym z/s w Przylepie»
17 luty 2010
Ocena: brak

«Zabawa i edukacja w Gminnym Przedszkolu Publicznym z/s w Przylepie»

W obecnej dobie nie jest łatwo zapewnić dostęp do edukacji przedszkolnej wszystkim dzieciom w środowisku wiejskim, wszak związane jest to z obciążeniem domowego budżetu rodziny, który jest nierzadko dość skromny.

W roku szkolnym 2009/2010 rodzice przedszkolaków z terenu Gminy Zielona Góra nie mają powodów do narzekań. Dzięki wdrożonemu od września 2009 r. projektowi «Zuzia na Zaczarowanej Wyspie» współfinansowanemu przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, liczba miejsc dla maluchów w przedszkolach w obrębie Gminy została poszerzona, a co za tym idzie edukacją przedszkolną została objęta większa liczba dzieci.

W ten sposób staramy się stworzyć warunki do powszechnego dostępu do przedszkoli, a tym samym do zajęć dodatkowych, przyczyniających się do wielostronnego rozwoju dziecka w Przylepie, Raculi, Nowym Kisielinie, Zawadzie, Ochli i Zatoniu.

Czytaj dalej
Moje dziecko w przedszkolu
19 październik 2009
Ocena: brak

W obecnym roku szkolnym 2009/2010 dostałam pod swoją opiekę grupę dzieci 3- i 4-letnich. Trudności adaptacyjne dzieci przychodzących pierwszy raz do przedszkola bywają nie tak ciężkie jak trudność pogodzenia się z tym faktem ich rodziców. Przyprowadzenie małego dziecka do przedszkola jest stresujące dla ich rodziców, dlatego na pierwsze zebranie z nimi (3 września br) przygotowałam referat.

Czytaj dalej
Rola zabawy w życiu i rozwoju dziecka
04 październik 2009
Ocena: brak

Zabawa w wieku przedszkolnym odgrywa ważną rolę w życiu i rozwoju dziecka. Skuteczność tego środka w kształtowaniu jego stosunku do świata i ludzi jest ważnym i oczywistym środkiem wychowawczym.

Czytaj dalej
Karta obserwacji dziecka 5- letniego
28 wrzesień 2009
Ocena: brak

O dojrzewaniu do szkoły - gazetka dla rodziców dziecka 5- letniego wraz z załącznikiem — kartą obserwacji dziecka 5- leniego zgodną z podstawą programową.

Czytaj dalej