Dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla zalogowanych!


Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.


Aby publikować własne materiały oraz otrzymać pełen dostęp do portalu , Zaloguj się.

Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo !

Scenariusz uroczystości z okazji Dnia Kobiet

Data dodania: 2017-06-17 17:47:22
Autor: Agnieszka Kurant

Scenariusz uroczystości z okazji Dnia Kobiet na wesoło, opisujący realia codzienności żon i matek.

Autor Agnieszka Kurant

DZIEŃ KOBIET 2017

 

Witamy wszystkich zebranych na uroczystej akademii z okazji Dnia Kobiet.     

Szczególnie gorąco witamy wszystkie dziewczynki, dziewczęta i kobiety, z którymi spotykamy się każdego dnia w murach naszej szkoły.

W ten wyjątkowy dzień - 8 marca, wszystkie kobiety – mamy, babcie, żony i koleżanki traktowane są wyjątkowo - mężczyźni obsypują je kwiatami, przygotowują śniadanie do łóżka i uśmiechają się nadzwyczaj szeroko, korzystając z okazji do lawiny darmowych buziaków.

Dzisiejsze spotkanie będzie o kobietach i dla kobiet. Mimo to, myślę, że i Panowie znajdą tu coś dla siebie. Choćby okazję do tego, aby się nieco podszkolić w kwestii kobiecości.

Kim jest kobieta? Zacznijmy może od definicji: Kobieta to żeński dojrzały płciowo osobnik z rodzaju Homo sapiens.

A ja zdecydowanie wolę inną definicję..Kobieta jest kresem i królową wszelkiego stworzenia jest jego ozdobą, doskonałością i sławą.

A kim ta nieziemska istota jest dla mężczyzn? Posłuchajmy co na ten temat myśli pan Piotr.

Piosenka -  „Bo z dziewczynami” 

Panowie, jeśli chcecie zrozumieć kobiety, musicie zdać sobie sprawę, że każda z nas jest inna i niepowtarzalna. Każda kobieta odgrywa niezwykle ważą rolę w życiu mężczyzny, ale również musi być ważną sama dla siebie.

Kobieta od zawsze była muzą, natchnieniem dla malarzy czy pisarzy. Zwykli oni jednak dostrzegać jedynie jej powierzchowne piękno, a w głąb jej duszy nikt nie chciał zaglądać. Kobieta miała opiekować się domem, dziećmi a do tego być piękną i posłuszną.

Coś się jednak zmieniło. Kobiety stały się silniejsze, zaczęły dochodzić swoich praw i obecnie można powiedzieć, że w niczym nie ustępują mężczyznom. Tak zwana „Słaba płeć” swoją wytrwałością, walką i temperamentem doprowadziła do równouprawnienia.

Obecnie kobiety, wespół z mężczyznami, są wszędzie : są posłankami na sejm, zakładają swoje własne firmy, zajmują kierownicze stanowiska w państwie. I tylko jedno, od zarania dziejów, nie uległo zmianie – tylko kobiety zostały obdarzone najpiękniejszym darem - zdolnością noszenia w sobie nowego życia, wydania go na świat i otaczania matczyną opieką.

Jaka jest więc najlepsza definicja kobiety? KOBIETA to wyjątek od reguły, potrafi być jednocześnie okrutna i czuła, piękna i odstraszająca, dlatego właśnie jest kobietą. Stanowi coś niepojętego, nieziemskiego. Jest to istota, która jest duchem z niebios w ludzkim ciele.

Piosenka - „Babę zesłał Bóg”

Kobieta… słodycz trwale zmieszana z goryczą,
wrażliwa delikatność, w której mieszka siła,
gesty, które odepchną, oczy co zachwycą,
czułe szepty, a po nich wymówka niemiła…

każdy błąd oraz datę wciąż pamięta świetnie,
pod kolor umie dobierać detale odzieży,
życie wspólne układa w plany wieloletnie
i w żadne męskie kłamstwo nigdy nie uwierzy…

kobiecą intuicją wyczuwa kłopoty,
instynktem macierzyńskim przytula i chroni,
lecz jeśli coś zdobędzie, to pamiętaj o tym
że wyrwać tego łatwo nie da sobie z dłoni.

Kobieta… zwiewność, która może być ciężarem,
namiętność zmieniająca się łatwo w przymrozki,
chwilami jej zbyt mało, chwilami nad miarę,
ostatni po Adamie niezwykły twór Boski…

Jakie kobiety zesłał nam Bóg? Nie wszystkie typy kobiecości da się opisać i konkretnie zaszufladkować, są jednak pewne cechy, które można spotkać najczęściej. Jeśli Wy, kochani mężczyźni, macie jakieś konkretne wymagania, to słuchajcie uważnie, może pośród 7 typów kobiecości znajdziecie właśnie ten idealny, ten swój..

Zmysłowa i elegancka 

To silna i pewna siebie kobieta, świadoma atrybutów swojej urody. Zadbana i elegancka, doskonale wie, jak za pomocą stroju podkreślić to, co w niej najpiękniejsze i najbardziej kobiece. Inwestuje w swój wygląd, bije od niej godność i świadomość własnej wartości. Na inne kobiety działa onieśmielająco, ale budzi również podziw i fascynację. Jest spokojna i zdystansowana, uprzejma, ale raczej chłodna.

Romantyczna 

Stawia w centrum swojego świata wielką miłość. Jeśli ją przeżywa, to całą sobą. W przeciwnym wypadku nieustannie jej szuka i za nią tęskni. Łatwo się zakochuje i bez mężczyzny czuje się niekompletna. Ma bogatą wyobraźnię, dużo czyta i lubi romantyczne historie. Często się zachwyca albo wzrusza do łez, łatwo obudzić w niej silne emocje.

Niezależna 

To typ kobiety o silnej osobowości. Jest inteligentna, odważna i doskonale wie, czego chce. Potrafi wyznaczać sobie cele i konsekwentnie je osiąga. Ma wiele pasji, nigdy się nie nudzi, prowadzi aktywny i ciekawy tryb życia. Poświęca wiele czasu i energii na pracę, dlatego jest bardzo dobra w tym co robi i szybko awansuje. Często bez reszty oddaje się karierze zawodowej.

Artystyczna i uduchowiona 

Jest kobietą o bogatym życiu wewnętrznym. To samotniczka, chętnie przebywająca w swoim własnym świecie. Bardzo wrażliwa, często pogubiona albo zbuntowana. Potrafi słuchać, dobrze wyczuwa problemy i nastroje innych ludzi. Jej empatia przyciąga osoby szukające zrozumienia i bratniej duszy. Poświęca dużo czasu i energii na swoje twórcze pasje, zdecydowanie wyróżnia się z tłumu.

Macierzyńska

Od wczesnej młodości  marzy o posiadaniu dzieci. Stosunkowo szybko zakłada rodzinę i chętnie poświęca się wychowywaniu potomstwa. Poświęca swoim dzieciom...

Dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla zalogowanych!


Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.


Aby publikować własne materiały oraz otrzymać pełen dostęp do portalu , Zaloguj się.

Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo !