Dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla zalogowanych!


Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.


Aby publikować własne materiały oraz otrzymać pełen dostęp do portalu , Zaloguj się.

Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo !

Apel podsumowujący I półrocze

Data dodania: 2017-05-29 19:36:55
Autor: Magdalena Nowak

Zapraszam do przeczytania scenariusza podsumowującego pierwsze półrocze. Zawiera on przekrój najważniejszych wydarzeń mających miejsce w naszej szkole w pierwszym semestrze roku szkolnego 2015/ 2016.

Apel na podsumowanie pierwszego półrocza

 

Witamy panią dyrektor, nauczycieli i was drogie koleżanki i koledzy na apelu podsumowującym pierwsze półrocze.

Zaczynamy nasz czas wspomnień .

 

Wrzesień

 

Sandra: Pierwszego września, opaleni i wypoczęci powróciliśmy do naszej szkoły.

No i się zaczęło. Nauka, nauka, nauka. Ale my, uczniowie tak łatwo się nie poddajemy. Naszą tajną bronią z programem nauczania jest Samorząd Uczniowski.

Tomek: Wybraliśmy go w bardzo burzliwych wyborach, gdyż niesforne chochliki bardzo chciały wpłynąć na zmianę przeznaczenia.I tak naszymi przedstawicielami zastali: …... z kl. VI b, …....... z kl. VI a

Sandra: i nasz rodzynek …....... z kl. VI b.

Tomek: W pierwszym miesiącu naszej nauki uczniowie kl. IV a i b uczestniczyli w pokazie „Bezpieczna szkoła przy drodze”, przygotowanej przez Komendę Powiatową Policji w Starachowicach.

Wspólnymi siłami porządkowaliśmy tereny leśne w okolicy szkoły, by tym samym przyłączyć się do kolejnej edycji dnia sprzątania świata.

Sandra: Nie wiem czy wiecie, ale „Sprzątanie świata” to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie . Jej celem, ważniejszym niż usunięcie śmieci jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw.

Tomek:Z okazji Dnia Chłopaka wybraliśmy się na ekranizację książki Antoine de Saint-Exupéry'ego pt. „Mały książę”, w trakcie której nie jednemu z nas zakręciła się łezka w oku. Przypomnijmy sobie jedną z wielu złotych myśli tej pięknej historii:

Sandra:"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, dobrze widzi się tylko sercem" .

 

T: I tak minął wrzesień.

 

Październik

 

S: W październiku przygotowaliśmy się do ślubowania klas pierwszych oraz Dnia Edukacji Narodowej. W trakcie aranżacji poetycko- wokalnej wręczyliśmy naszym nauczycielom pamiątkowe kolorowe sowy - zakładki do książek.

T: Wróćmy na chwilę do tamtych wydarzeń i wysłuchajmy jednej z piosenek.

 

PIOSENKA

 

S: Jak co roku upamiętnialiśmy nasze wizerunki w towarzystwie koleżanek i kolegów oraz kochanych wychowawców na zdjęciach z Fotografii Szkolnej MAWI.

 

T: W tym miesiącu rozpoczęliśmy również coroczną akcję „Szklanka mleka”. Polegającą na tym,że codziennie mamy wypić całą szklankę mleka i to zupełnie za darmo!


S:Tak, tak, To milowy krok w kierunku poprawy naszego zdrowia. Szkoła to miejsce, gdzie spędzamy ogromnie dużo czasu - uczymy się, bawimy, tutaj także kształtują się nasze nawyki żywieniowe, które później będą procentować w dorosłym życiu. Dlatego ważne jest, by zwyczaj picia mleka był kształtowany już od wczesnego dzieciństwa.

 

Listopad

 

S: Listopad rozpoczęliśmy od Dnia Wszystkich Świętych. Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję zbiórki zniczy, która odbiła się Waszym ogromnym zainteresowaniem. Zebrane znicze zapaliliśmy pod pomnikiem naszego patrona Jana Piwnika „Ponurego” w Wąchocku oraz przy obelisku obok ronda Karola Kality „Rębajły ”.

T: Ten niepozorny kamień poświęcony jest mieszkańcom naszego miasta i sąsiednich miejscowości, ofiarom krwawej pacyfikacji w lasach starachowickich przeprowadzonej przez oddział rosyjski współpracujący z hitlerowskimi Niemcami w dniach 14 i 15 sierpnia 1944r . Jeśli jeszcze tam nie byliście, to zachęcamy, bo o takich miejscach zawsze należy pamiętać, aby uniknąć wojny.

 

S: I tak nadszedł 11 listopada, a z nim już 97.rocznica odzyskani przez Polskę niepodległości. Tak, tak , to był piękny apel. Brzmiały wojskowe pieśni, panowała zaduma, powaga, melancholia. Wspominaliśmy czyny wielkich bohaterów.

Na wszystkich z nas ogromne wrażenie wywarła interpretacja wiersza w wykonaniu ….......... Wysłuchajmy go jeszcze raz.

 

WIERSZ

 

T: Dnia 14. listopada w murach naszej szkoły zawitali kowboje, którzy bardzo skocznymi piosenkami przybliżyli nam tę odmianę muzyki rozrywkowej. Nie wiem czy wiecie, ale muzyka country (mimo że powstała na początku XX-ego wieku jest inspiracją dla wielu współczesnych wokalistów i zespołów na całym świecie. Stała się także inspiracją dla naszych koleżanek i kolegów z kl. VI B. Ponieważ to ich pierwszy taki występ powitajcie ich gromkimi brawami.

 

Układ taneczny

 

S: No, no nie wiedziałam, że w mojej klasie drzemią takie talenty.

 

 

T: 26 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa. DJ Saramak przy współpracy z bliżej nieznanymi nam osobami przygotował dla nas najnowsze hity, z których wszystkim nam przypał do gustu utwór Czadomana pt. „Ruda tańczy jak szalona”. Tego wieczora w trakcie przerwy wszyscy oddaliśmy się magii wróżb.

A znasz kawał o Andrzeju?

  • Na dyskotece do chłopaka podchodzi dziewczyna i mówi: „Cześć jestem Joanna, a ty?”

  • Joandzej”

Grudzień

 

S: Zaraz po andrzejkach pojawił się GRUDZIEŃ. To był mikołajkowy i świąteczny czas.

W związku z tym, w naszej szkole 4. grudnia odwiedził nas Mikołaj. Ci szczęściarze, którzy go widzieli, mówili że poruszał się w asyście dwóch anielic. Miał worek pełen prezentów i białą, puszystą brodę.

T: Tak, tak. Och, żeby tak przychodził co miesiąc…

S: Eeeeee, przestań marzyć. On przychodzi tylko do grzecznych dzieci!

T: Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs na najładniej ubraną klasową choinkę. Po długich rozmowach z przedstawicielami klas IV-IV wygrała choinka z sali nr …. .

S: Gratulujemy talentu plastycznego klasie …. i zapraszamy na środek jej przedstawicieli po odbiór dyplomu.

T: Jak co roku w szkole odbył się kiermasz świątecznych prac naszych koleżanek i kolegów z klas 0-IV. Odbił się on dużym zainteresowaniem ze strony rodziców, którzy zostawili w naszych klasowych skarbonkach niemałą sumkę.

S: Poza tym, żeby tradycji stało się zadość w szkole odbyły się jasełka i wigilie klasowe.

By choć na chwilę przypomnieć sobie tamten magiczny czas wysłuchajmy piosenki w wykonaniu Zuzi i Mileny z kl. IVb.

 

PIOSENKA

 

T: Potem udaliśmy się na mały odpoczynek i wróciliśmy już w Nowym Roku.
S: Skoro o Nowym Roku mowa to przecież jest to czas karnawału. Zatem mój kolego, czas na odrobinę muzyki, bo nasz DJ już się niecierpliwi.

Wychodzi DJ : No nareszcie, dzisiaj wspomnień czar, więc i ja do nich dołączę. Opowiem wam krótko o dziewczęcym zespole śpiewającym w tej szkole. Istnieje dawno, śpiewają same kobitki, uświetniają każdą uroczystość szkolną, mają niepowtarzalne głosy i niezwykły urok, są miłe, potrafią dać czadu.


T: Panie i panowie, będą ciaaaary! CHÓR

 

S: I nadszedł styczeń, a z nim czas podsumowań, porównań, analiz naszych wyników i osiągnięć.

 

T: Przedstawimy teraz uczniów wyróżniających się w nauce w I semestrze, czyli ze średnią co najmniej 4,75 i...

Dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla zalogowanych!


Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.


Aby publikować własne materiały oraz otrzymać pełen dostęp do portalu , Zaloguj się.

Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo !