Scenariusz zajęć z j. angielskiego dla kl. 4, której głównym celem jest: powtórzenie słownictwa niezbędnego w codziennej komunikacji, powtórzenie podstawowych konstrukcji gramatycznych-użycie czasownika ‘to be’ oraz kształcenie umiejętności pracy zespołowej.
SCENARIUSZ ZAJĘĆ
Przedmiot: Język angielski
Temat: Revision. Powtórzenie
Klasa: IVc
Data: 27.10.2016 r.
Nauczyciel: Marta Brejnak
Cele ogólne:
- powtórzenie słownictwa niezbędnego w codziennej komunikacji;
- powtórzenie podstawowych konstrukcji gramatycznych-użycie czasownika
‘to be’;
- kształcenie umiejętności pracy zespołowej.
Cele operacyjne:
-uczeń wykorzystuje słownictwo z poprzednich lekcji dotyczące przedmiotów w klasie;
-uczeń zna nazwy miesięcy i układa je w kolejności chronologicznej;
-uczeń umie podać godzinę;
-uczeń potrafi stosować konstrukcje gramatyczne dotyczące czasownika „być” w czasie teraźniejszym-twierdzenia i przeczenia;
-uczeń potrafi utworzyć liczbę mnogą do podanych rzeczowników;
-uczeń potrafi powiedzieć o sobie, swoich zainteresowaniach.
Metody:
- komunikacyjna,
- audiolingwalna,
- bezpośrednia,
- gry i zabawy dydaktyczne,
- praktycznego działania.
Środki dydaktyczne:
- Prezentacje multimedialne pomagające utrwalić wcześniej wprowadzone słownictwo-prezentacja dotycząca przedmiotów w klasie;
- Kserokopie ćwiczeń, piosenek;
- Karty do quiz;
- Multimedia-piosenki.
Formy pracy:
- praca indywidualna,
- praca zbiorowa,
- praca w parach,
- praca w grupach.
PRZEBIEG ZAJĘĆ:
I WSTĘP (WPROWADZENIE)
1) Zapoznanie z tematem, celami lekcji.
Nauczyciel mówi, czego będzie dotyczył temat lekcji, mówi, iż na dzisiejszej lekcji powtórzymy słownictwo poznane na wcześniejszych lekcjach oraz powtórzymy konstrukcje gramatyczne ułatwiające codzienną komunikację.
II FAZA GŁÓWNA
- Nauczyciel pokazuje prezentację multimedialną z przedmiotami znajdującymi się w klasie, uczniowie nazywają je, a te których nie znają, nazywa nauczyciel, a uczniowie powtarzają chóralnie.
- Uczniowie otrzymują kserokopie zawierające godziny – uczniowie zapisują słownie która jest godzina.
7.00-…………………………………….
9.15-…………………………………….
10.20-………………………………..…
5.30-……………………………………
8.40-…………………………………….
- Uczniowie pracują w 3 - 4 osobowych grupach, otrzymują karteczki z miesiącami, które mają ułożyć w kolejności chronologicznej.
January |
February |
March |
April |
May |
June |
July |
August |
Septemebr |
October |
November |
December |
- Uczniowie otrzymują kserokopie z rzeczownikami w liczbie pojedynczej, do których to mają dopisać rzeczowniki w liczbie mnogiej. Wyjaśniają zasady tworzenia liczby mnogiej.
a bag-………………………….
a...