Najnowszy program z zakresu edukacji żywieniowej - Tesco „Od uprawy do potrawy”09 wrzesień 2016

Program «Od uprawy do potrawy» został stworzony jako odpowiedź na problemy żywieniowe dzieci i dedykowany jest szkołom podstawowym. Nauczyciele oraz uczniowie będą mogli wziąć udział w wycieczkach do wybranych sklepów Tesco, odkrywać zdrowe odżywianie na nowo. Scenariusz wycieczki został przygotowany przez metodyków oraz ekspertów edukacji żywieniowej z Fundacji Szkoła na Widelcu. Wycieczki będą prowadzone przez, specjalnie w tym celu przeszkolonego, pracownika sklepu. Na koniec Ekspedycji wszystkie dzieci otrzymają upominki wraz z kolorowymi książeczkami ćwiczeń do samodzielnego rozwiązania w domu. Dla nauczycieli, którzy wezmą udział w wycieczkach, zostały przygotowane boksy edukacyjne zawierające komplet 10 scenariuszy lekcji do różnych przedmiotów wraz z materiałami do ich przeprowadzenia.

Czytaj dalej

Praca z dzieckiem labilnym emocjonalnie


Labilność emocjonalna to łatwość przechodzenia z jednego stanu emocjonalnego w drugi, błyskawiczna zmiana radości na wściekłość lub smutku na ekstazę. Wiąże się z nią chwiejność emocjonalna, łatwe przechodzenie do stanów skrajnych emocjonalnie, szybkie i częste zmiany emocji. Osoba przejawiająca labilność emocjonalną nieadekwatnie reaguje na bodźce. Mogą u niej występować stany lękowe, drażliwość, a także nagłe wybuchy gniewu lub płaczu.Zobacz wszystkie w archiwum » Czytaj dalej


Czy wychowawca internatu przy szkole ponadgimnazjalnej będzie musiał od września wypracowywać dodatkowo jedną godzinę tygodniowo? Czy ta godzina to godzina lekcyjna - 45 min., czy internacka - 60 min.?

Godziny wynikające z art. 42 ust. 2 pkt 2 są obowiązani realizować wszyscy nauczyciele zatrudnieni w szkole z wyjątkiem dyrektora i wicedyrektora. Jak wynika z zapisu godziny te nie obowiązują nauczycieli wychowawców w internatach. Zgodnie z definicją godziny jest to 60 min.

Nasz zespół ekspertów:

Małgorzata Łoskot Zenon Decyk