Tag: bajki

Baśniopisarze
Jestem nauczycielem bibliotekarzem w szkole specjalnej. Dzieci upośledzone umysłowo czytają bardzo niechętnie, więc staram się je do tego zachęcać. Jednym ze sposobów jest organizowanie konkursów czytelniczych, które cieszą się dużym powodzeniem wśród dzieci.
Podróż w krainę bajek
Świat bajek jest dla dzieci okazją do pobudzania wyobraźni a zarazem daje możliwość aktywności werbalnej, wzbogacania wiedzy w miły i przystępny sposób, daje upust emocjom oraz uczy zainteresowania dzieci książką.Tematyka związana z bajkami jest często wykorzystywana w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym dlatego pragnę przedstawić scenariusz o takiej właśnie tematyce.
Nasze ulubione baśnie i bajki
Codzienne, głośne czytanie wychowankom literatury dziecięcej to trwały element w mojej pracy wychowawczo-dydaktycznej. Dzieci lubią słuchać bajek, ale jeszcze bardziej lubią się bawić. Poniższe zajęcie jest przykładem połączenia tych dwóch czynności. Sześciolatki bardzo angażowały się do zaproponowanych zadań, przy których doskonale się bawiły.
Jak opowiadać baśnie?
«… Dzieci uwielbiają baśnie. Kto umie opowiadać, ma klucz do ich serc...»
Szerzawskie bajkowe spotkania
Program został opracowany z myślą o zajęciach czytelniczych dla dzieci z upośledzeniem umysłowym. Zajęcia odbywać się będą w Zespole Placówek Specjalnych w Szerzawach w roku szkolnym 2009/2010.