Bank scenariuszy

Dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla zalogowanych!


Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.


Aby publikować własne materiały oraz otrzymać pełen dostęp do portalu , Zaloguj się.

Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo !

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Data dodania: 2017-06-17 17:57:08
Autor: Agnieszka Kurant

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Zebrała i opracowała Agnieszka Kurant

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZNIE ROKU SZKOLNEGO

 

- Baczność! Poczet sztandarowy, sztandar szkoły wprowadzić!

- Do hymnu państwowego!

- Po hymnie!

I Przekazanie symboli szkoły młodszym uczniom z kl. V

Baczność!

Delegacja klasy V do przekazania sztandaru szkoły – wystąp!

W imieniu młodzieży klasy szóstej opuszczającej mury tej szkoły przekazujemy na wasze ręce jej symbole. Od tego momentu jesteście najstarszą klasą w szkole. Mamy nadzieję, że będziecie godnie reprezentować społeczność uczniowską naszej szkoły.

 Za chwilę staniemy się absolwentami! Klaso VI - do ślubowania!

 My , Absolwenci Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szulborzu Wielkim Tobie, Szkoło ślubujemy:

- wiernie strzec Twojego honoru;
- dalszą pracą i nauką rozsławiać Twoje imię;
- z godnością nosić zaszczytne miano wychowanka SP w Szulborzu Wielkim;
- swoje życie opierać na nauce Wielkiego Polaka - Naszego Patrona - Kardynała Stefana Wyszyńskiego
- zdobytą wiedzę, umiejętności i sprawności jak najlepiej wykorzystać w dalszym swoim życiu;
- zawsze pracować sumiennie i uczciwie, czynnie współuczestniczyć w życiu naszego kraju;
ŚLUBUJEMY.

Po ślubowaniu!

Baczność! Poczet sztandarowy, sztandar szkoły wyprowadzić!

II Powitanie

Szanowny Panie Dyrektorze! Drodzy nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście. Kochani Rodzice, koleżanki i koledzy.

W imieniu uczniów klasy VI witam wszystkich na dzisiejszej akademii. Ma ona wyjątkowy charakter. Jest to nasz ostatni dzień w szkole podstawowej. W szkole, która tak naprawdę, była naszym drugim domem, gdzie czuliśmy się potrzebni, ważni, doceniani, a u Was - drodzy nauczyciele - znajdowaliśmy życzliwość i zrozumienie.

Przyszedł jednak czas „odlotu” a zatem czas pożegnań. Przed nami gimnazjum, nowe przedmioty, nowe wyzwania, nowy, nieznany świat. Z każdym dniem będziemy wchodzić w świat ludzi dorosłych, pokonując swoje słabości i lęki. W podobnej sytuacji znajdują się teraz uczniowie klasy III, którzy od września również wejdą w nowy, obcy świat. Powitajmy ich brawami.

III. Część artystyczna klasy III

IV. Część artystyczna klasy VI

Klasa III przypomniała nam swoim występem, że to właśnie tutaj, w szkole podstawowej, odnosiliśmy nasze pierwsze sukcesy, znaleźliśmy przyjaciół i dorośliśmy. W podziękowaniu za pracę i trud włożony w nasze wychowanie, chcielibyśmy zadedykować  nasz krótki program artystyczny wszystkim nauczycielom.

Spójrzcie na nas drodzy nauczyciele. Czy pamiętacie nas jako pierwszaków? Jako słodkie, małe, niewinne dzieciaczki, poznawaliśmy tu zasady życia w grupie, uczyliśmy się wierszyków, piosenek, wspólnie świętowaliśmy... Mamy wrażenie jakby to było wczoraj, a tymczasem przybyło nam drugie tyle centymetrów wzrostu, niektórym z nas drugie tyle kilogramów... Nie wierzycie?? Mamy dowód! Zobaczcie sami...

Film ze ślubowania

Jak widzieliście, nieco się zmieniliśmy od pierwszej klasy. Uformowanie naszych charakterów do obecnego stanu nie było wcale proste. Jest to bowiem długotrwały proces, rozpoczynający się w przedszkolu i kontynuowany w latach następnych. Początkowo nie trzeba wielu składników. Wystarczy nieco odwagi, doprawionej sporą dawką nieśmiałości, która w trakcie dalszej obróbki wyparowuje. Stopniowo dodajemy szczyptę wyobraźni, wrażliwości i poczucia humoru oraz dużo złośliwości. Wlewając wciąż nową wiedzę zaprawiamy systematycznością, łagodnie mieszając.

Doprawiamy to umiejętnością ściągania i zabiegania o lepsze stopnie, dodajemy dobry wzrok i słuch. Ciasto formujemy na kształt barana, osła, gęsi, cielęcia lub papugi. Wypiekamy następnie w temperaturze, jaką osiąga nauczyciel wpadając w  furię podczas lekcji w naszej klasie.

W trakcie pieczenia nie zapominajmy o nakłuwaniu cyrklem lub...

Dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla zalogowanych!


Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.


Aby publikować własne materiały oraz otrzymać pełen dostęp do portalu , Zaloguj się.

Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo !