Strony statyczne

Dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla zalogowanych!


Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.


Aby publikować własne materiały oraz otrzymać pełen dostęp do portalu , Zaloguj się.

Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo !

5000zł dla szkoły na profesjonalny edziennik – zostało już tylko 99 miejsc

Data dodania: 2012-05-22 13:19:34

Zapisy do ministerialnego projektu „Cyfrowa szkoła” właśnie się zakończyły, jednak firma Dreamtec uruchamia nowy projekt „Dofinansowanie wdrożenia dziennika elektronicznego”. Oficjalne zapisy ruszyły 16 maja 2012r. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do skorzystania z niepowtarzalnej okazji rozwoju swojej szkoły. Każda placówka biorąca udział w projekcie otrzyma „Certyfikat Cyfrowej Szkoły”. Więcej na stronie  www.dreamtec.pl/projekt

ARTYKUŁ SPONSOROWANY


 

Papierowy dziennik lekcyjny coraz częściej zastępowany jest elektronicznym. Wdrożenie takiego edziennika daje nauczycielom i dyrektorom spore możliwości w analizowaniu postępów nauczania uczniów, w tym również łatwiejszej indywidualizacji kształcenia. Dodatkowo jest możliwe przejście w całości na dziennik elektroniczny, co jest łatwiejsze do osiągnięcia dzięki zastosowaniu mobilnych urządzeń typu tablet lub telefon. Nawet mniej doświadczeni nauczyciele, którzy przeszli dobre wdrożenie dostrzegają korzyści z takiego dziennika.


„Decyzja o wprowadzeniu edziennika nie była łatwa. Obawy niektórych nauczycieli oraz brak wystarczającej liczby komputerów stanowiły realne wyzwanie. Jednak dostrzegając potencjał i korzyści, dyskutując z rodzicami, postanowiliśmy spróbować. Zdecydowaliśmy się wejść od razu w całości w dziennik elektroniczny MobiReg na tabletach i komputerach.” – mówi Dyrektor jednego z Zespołów Szkół z Rudy Śląskiej. „Teraz z perspektywy czasu mogę stwierdzić wspólnie z nauczycielami: było warto! Ja mam szybki i wygodny dostęp do statystyk i zestawień. Nauczyciele cenią sobie zliczanie frekwencji, drukowanie karteczek na wywiadówki, zliczanie realizowanych tematów, elastyczny kalendarz zajęć nauczyciela, czy też nową formę kontaktu z rodzicami - przez internet. To się sprawdza, wystarczy postawić na rozwój szkoły. Nie wyobrażamy sobie teraz powrotu do wersji papierowej."


Specjalnie dla szkół, które chciałby spróbować od września ruszyć z dziennikiem elektronicznym uruchomiony został projekt dofinansowania wdrożeń. Wartość takiego dofinansowania to nawet 5000zł netto. Szkoła musi wnieść niewielki wkład własny w wysokości ok. 10% tj. kilkuset złotych za dwa lata, w zamian za to otrzyma tablety multimedialne z mobilnym dziennikiem nie wymagającym stałego połączenia internetowego, abonament i hosting na profesjonalny dziennik elektroniczny oraz wsparcie i pomoc w jego wdrożeniu.


Firma Dreamtec jest pierwszą w Polsce firmą, która zgłosiła patent na prowadzenie dziennika lekcyjnego na urządzeniach mobilnych w trybie offline/online. W tym roku oprócz dedykowanych urządzeń MobiReg firma wprowadziła oprogramowanie pracujące bez stałego dostępu do internetu na tabletach lub telefonach z systemem Android. Obecnie rozwiązanie edziennika MobiReg posiada kilkaset szkół w Polsce.


Szkoły biorące udział w projekcie otrzymają dodatkowo 300zł rabatu na tablicę interaktywną lub Testico (Interaktywny System Weryfikacji Wiedzy).
Zgłoszenie szkoły oraz więcej informacji na www.dreamtec.pl/projekt
 

Dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla zalogowanych!


Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.


Aby publikować własne materiały oraz otrzymać pełen dostęp do portalu , Zaloguj się.

Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo !